comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Ozan Tufan'dan Wolfsburg maçında resital | Müthiş performans

22 Temmuz 2019, Pazartesi 21:37
Ozan Tufan'dan Wolfsburg maçında resital | Müthiş performans

Fenerbahçe'nin, Wolfsburg ile 1-1 berabere kaldığı hazırlık maçında 11'de başlayan ve 84 dakika sahada kalan Ozan Tufan, perfomransıyla müsabakaya damga vurdu. 

FutbolArena Detay - Fenerbahçe'nin hazırlık maçında Wolfsburg ile oynadığı maçta Ozan Tufan sergilediği performansla beğeni topladı. Maçın ilk yarısında en çok top kapan ve ikili mücadele kazanan futbolcular arasında yer alan Ozan Tufan, orta sahadaki diri görüntüsüyle dikkat çekti. Ozan Tufan başarılı performansını ikinci yarıda da devam ettirirken, özellikle 65. dakikada Max Kruse'nun direkten dönen şutu öncesinde yaklaşık 30 metre topu sürerek yarattığı pozisyon ise taraftarlar tarafından büyük alkış aldı. 

TAKIMIN EN İYİLERİNDEN 
Ozan Tufan Wolfsburg maçının ilk yarısında 25. dakikada atılan golün öncesinde ilk şut girişimini gerçekleştiren futbolcu olurken, seken topta Vedat Muriqi skoru 1-0 yaptı. Müsakanın ilk yarısında Opta verilerine göre, takımın en fazla ikili mücadele kazanan ve top kapan iki futbolcusundan biri olan Ozan, ikinci yarıda da bu başarısını sürdürdü. Maçı %86 pas isabet yüzdesiyle tamamlayan Ozan, girdiği 11 ikili mücadelenin 6'sını kazanırken, takımı adına pozisyonlarda en çok rakip eksilten futbolcu oldu. 

OZAN TUFAN'IN PERFORMANS VERİLERİ

Süre: 84 dakika
Pas İsabet: %86
İkili Mücadele Kazanma: 6/11
Top Kapma: 2
Şut: 2
Adam Geçme: 2/2

Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (13 Aralık 2019)