comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Önder Özen: "Fenerbahçe'nin bunlardan kurtulması lazım"

22 Mayıs 2020, Cuma 18:49
Önder Özen:

Önder Özen gündemdeki gelişmeleri yorumlarken, Fenerbahçe için çarpıcı ifadeler kullandı.

FutbolArena - Süper Lig takımları kalan maçlar için hazırlıklarını sürdürüyor. Bein Sports Haber'de konuşan Önder Özen, Fenerbahçe ve Galatasaray gündemini yorumladı. Önder Özen, "Fenerbahçe'nin artık yapamayan, gidemeyen sonuç alamayan orta sahacılardan kurtulup, daha nitelikli orta sahacılarla oynaması lazım." dedi.
 

Önder Özen'den Fenerbahçe ve Galatasaray yorumları


"Eğer ilk 7 sıradaki takım 'küme düşme kalksın.' deseydi, bunu dinlemeye hazır olmalıydık. Son 7 sıradaki takım diyorsa, bunu dinlemek doğru olmaz. Benim bakış açım bu. Plansızların plansızlığının çöpe atılmasında bir mahsur yok ama plan yapmış insanların planını atmak, o olmaz. Futbol Federasyonu ciddi bir kurumdur, beyan ettiniz, buna devam edin. Böyle her gün kural değiştiremezsiniz."

İRFAN CAN KAHVECİ - FENERBAHÇE İDDİASI
"Ozan Tufan ve İrfan Can Kahveci, her ikisinin de dripling, şut özellikleri var. Her ikisi de maç kazandırabilecek tipte oyuncular. Artık Fenerbahçe'nin; yapamayan, gidemeyen sonuç alamayan orta sahacılardan kurtulup, daha nitelikli orta sahacılarla oynaması lazım. Hem Kadıköy'de bir şenlik olur, tribün sever böyle oyun tipini, hem de bir tarafıyla sonuç. İrfan Can, ligimizde her takımın öncelikle, ısrarla isteyeceği bir orta saha oyuncusu. Taliplerinin olması doğal. Fenerbahçe'nin de o bölgede ihtiyaçları var. Çok kalabalık orası evet ama nitelikli mi?"

ONYEKURU YUNANİSTAN'A MI TRANSFER OLACAK?

"Onyekuru, Galatasaray için çok özel bir parça. Fark yarattı. Sanırım kendisi de en çok burada fark yarattığının farkında. Burada olmayı tercih edecektir. Onyekuru'nun varlığı, orta saha oyuncularını biraz daha değerli hale getirdi. Hep ayağına isteyen ve tıkanan bir oyun yerine, önüne, koşu alanına topu isteyebilen bir oyuncunun varlığı, orta sahacıları biraz rahatlattı."

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da.

Bilyoner'den 5.000 TL BilyonPuan HEDİYE!