comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Olymique Lyon'dan Eljif Elmas için transferde 10 milyon Euro

04 Ocak 2018, Perşembe 10:03
Olymique Lyon'dan Eljif Elmas için transferde 10 milyon Euro

Fenerbahçe'nin 18 yaşındaki yıldız adayı Eljif Elmas için Olympique Lyon'dan ciddi bir transfer teklifi geldi.

FutbolArena - Fenerbahçe'de transfer çalışmaları devam ederken 2. yarı öncesi lisans çıkartmayı düşündüğü Eljif Elmas için yönetime Olympique Lyon'un teklifi oldu. Fenerbahçe Transfer haberleri FutbolArena'da.

Makedonya'dan transfer edilen ve 18 yaşını dolduramadığı için oynatılamayan Eljif Elmas için Olympique Lyon kesenin ağzını açtı.


Fenerbahçe'de Eljif Elmas için gelen transfer teklifi


Takvim'in haberine göre, Fransa'nın Lyon takımı, Eljif Elmas için Fenerbahçe yönetimi ile temasa geçti. Fransızlar, Makedon oyuncuya 10 milyon Euro bonservis bedeli önerirken, bu teklifi Sarı-Lacivertliler kabul etmedi. Fenerbahçe yönetimi, dolu olan yabancı kontenjanını boşaltarak Eljif'e lisans çıkarmayı ve genç yıldızın 2. yarıda forma giymesini sağlamak istiyor.
EN İYİ GENÇ OYUNCU SEÇİLMİŞTİ

Fenerbahçe'nin sezon başında transfer ermesine rağmen Ocak ayına kadar oynatılamayacak olan Eljif Elmas, Makedonya Futbol Federasyonu tarafından “Yılın en iyi genç futbolcusu” ödülüne layık görüldü. Fenerbahçe'nin genç oyuncusu Eljif Elmas, Fenerbahçe Televizyonu'na açıklamalarda bulundu.

Makedonya'da en iyi genç oyuncu seçilmesiyle ilgili Eljif, “Seçildiğim için çok mutluyum. İnşallah böyle başarılar daha sonra da gelir. Aileme, milli takımım ve eski takımım Rabotnicki'ye çok teşekkür ederim. Çünkü onlar beni çok desteklediler. İnşallah Fenerbahçe'ye de çok katkım olur” dedi.

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)