comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Olay sözler! "VAR hakemleri operasyon yapıyor"

25 Kasım 2019, Pazartesi 11:41
Olay sözler!

Spor yorumcusu Ahmet Çakar, VAR hakemleriyle ilgili dikkat çeken sözler kullandı.

FutbolArena - Süper Lig'de 12. hafta maçlarının ardından hakem tartışmaları yinde gündemde yer alıyor. Yeni Malatyaspor - Fenerbahçe maçının ardından değerlendirmelerde bulunan Ahmet Çakar, VAR hakemleri hakkında gündem yaratacak iddialarda bulundu. Sabah Gazetesi'nde konuyla ilgili bir yazı kaleme alan Çakar, "VAR hakemleri operasyon yapıyor" dedi. 

"VAR HAKEMLERİ OPERASYON YAPIYOR"
İddia ediyorum, Türk futbolunda en büyük operasyon VAR hakemlerince yapılıyor. Hakemi ne zaman davet edip ne zaman davet etmeyeceklerini planlıyorlar, skora ve takımın büyüklüğüne göre yapıyorlar.

Dün bunun en canlı örneğini Malatya'da yaşadık. İlk yarıda Malatya'nın attığı bir gol var. Kaleci Altay, kale sahasını terk edip topa kafayla vuracak oyuncuya hamle yapıyor ve oyuncu topa kafayla da dokunuyor. Ama hakem golü iptal ediyor. Dünyada bir kişi buna faul desin, ben bir şey bilmiyorum. Ama VAR'dan tık yok. Mete yanlış görmüş olabilir ama VAR bu pozisyonlar için var.

Gelelim penaltıya... Bence penaltı değil. Kitabi olarak bakarsanız penaltı ama günümüz futbolunun doğal akışında penaltı değil. Ve nitekim Mete penaltıyı vermiyor ama ne hikmetse VAR, Mete'yi davet ediyor ve adeta zorla penaltı verdiriyor. Bırakın bu pozisyonun penaltı olmasını FIFA protokolüne göre bu tür pozisyonlarda VAR daveti asla ama asla kabul edilemez ve istenmez."

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!