comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Okan Buruk: "VAR kararları Fenerbahçe'den yana kullanıldı"

25 Ocak 2020, Cumartesi 23:19
Okan Buruk:

Medipol Başakşehir teknik direktörü Okan Buruk, Fenerbahçe mağlubiyetinden sonra hakem ve VAR konusunda tepki gösterdi.

FutbolArena - Fenerbahçe, Süper Lig'in 19. haftasında konuk ettiği Medipol Başakşehir'i 2-0 mağlup etti. Fenerbahçe deplasmanında 2-0 mağlup olarak 16 maç aradan sonra yenilgiyle tanışan Başakşehir'de Teknik Direktör Okan Buruk maçın ardından düzenlenen basın toplantısında soruları yanıtladı.
 

Okan Buruk, Başakşehir - Fenerbahçe maç sonu açıklamaları


Basın toplantısından önce yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Okan Buruk, "VAR kararlarında takdir hakları Fenerbahçe'den yana kullanıldı. Mehmet Topal'ın ayağında çatlak vardı. Hakemin baskıdan etkileneceğini biliyordum zaten. Ancak her şeye rağmen bugün Fenerbahçe galibiyeti hak etti."dedi.

OKAN BURUK'UN BASIN TOPLANTISINDAKİ SÖZLERİ
"Bugün özellikle ilk 45 dakika kendi istediğimizin ve performansımızın çok gerisindeydik. İlk 45 dakika çok pozisyon verdik. Belki net değildi ama çok fazla kalemize yaklaştılar ve kötü kullandılar. İkinci yarıda dizilişimizi değiştirip 4-2-3-1'e dönerek oyunu dengeledik. Gol yediğimiz an, oyunun iki takım açısından da gidip geldiği bölümdü. Fenerbahçe, taraftar desteğiyle birlikte çok daha istekliydi bize karşı."

"DEMBA BA'NIN OLMAMASI NEDENİYLE ZORLANDIK"

"1-0'dan sonra da hamleler yaptık. Rakibimiz de pozisyona girdi. Genel olarak rakibe çok fazla pozisyon verdik. Son 3 haftadır oynadığımız 4-4-2 dizilişini bugün yapamadık. Demba Ba'nın olmaması nedeniyle zorlandık. Rakip sahada istediğimizi elde edemedik. Sistem oturmuştu ama bugün bunu bozunca istediğimiz gibi olmadı. Fenerbahçe'yi kutluyorum."

"MEHMET TOPAL'IN ZORLANDIĞINI GÖRDÜK"

"Max Kruse, Vedat'ın arkasında oynadığı için böyle başladık ve o bölgeyi kapatmak istedik. İkisi de hareketli oyuncular. Ozan da buraya girince, İrfan ve Mahmut'un buraya yaklaşmasıyla Mehmet'in zaman zaman zorlandığını gördük. İkinci yarıda değiştirince burada daha iyiydik. Sadece golde topla buluştu. Vedat'ın da koşusuyla önünde boş alan buldu. Performans olarak düşüktük. Top bizdeyken değil, rakipteyken de daha iyi şeyler yapabilirdik."

"ADAM PAYLAŞIMINDA SIKINTI YAŞADIK"

"Zaman zaman ikili, üçlü geldiler. Burada paylaşımlarda sıkıntı yaşadık. Son dönemde savunmaya yardım konusunda görevini iyi yapan oyuncu Elia'ydı. Bugün de gayret etti ama orta sahanın yardım etmemesiyle sıkıntı yaşadı. İrfan ve Mahmut'un ikinci yarıdaki değişimle bunu düzelttik. İkinci yarıda gol yediğimiz dakikaya kadar oyun normale dönmüştü, bu dakikada golü yedik."

Son dakika Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (27 Şubat 2020)