comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Obi Mikel'e ırkçı saldırı İngiliz basınında

03 Şubat 2020, Pazartesi 21:56
Obi Mikel'e ırkçı saldırı İngiliz basınında

İngiliz basınında The Sun gazetesi, Trabzonspor kulübüün Obi Mikel'in Fenerbahçeli taraftarlar tarafından ırkçı saldırıya maruz kaldığı yönündeki açıklamasını haberleştirdi. 

FutbolArena - Trabzonspor kulübü, Obi Mikel'e Fenerbahçeli taraftarlar tarafından ırkçı saldırıda bulunulmasını kınayan bir açıklamada bulunurken, saldırganlar hakkında suç duyurusunda bulunacağını da açıkladı. 


Trabzonspor Haberleri: Trabzonspor Obi Mikel ırkçı saldırı son dakika haberleri


Trabzonspor kulübü tarafından yapılan açıklamada, "Irkçılık, acizler ve cahiller için bir sığınaktır. Futbolcumuz Obi Mikel'e Fenerbahçe maçından sonra yapılan ırkçı saldırıları kınıyor; saldırganlar hakkında suç duyurusunda bulunduğumuzu kamuoyunun bilgisine sunuyoruz." ifadelerine yer verildi. 

Öte yandan İngiliz basınında The Sun, Trabzonspor kulübünün Obi Mikel'in Fenerbahçeli taraftarlar tarafından ırkçı mesajlara maruz kalmasını haberleştirdi. Haberde, Obi Mikel ve ailesinin ırkçı mesajlara maruz kaldığı ve Trabzonspor kulübünün bu konu hakkında suç duyurusunda bulunacağına yer verildi. 


TRABZONSPORLU FUTBOLCULARDAN PAYLAŞIM

Öte yandan Trabzonspor'da Sturridge, Abdulkadir Parmak, Abdulkadir Ömür ve kaleci Uğurcan Çakır başta olmak üzere futbolcular da sosyal medya hesaplarından Trabzonspor kulübünün "Seninleyiz Obi" açıklamasını paylaştı ve takım arkadaşlarına destek verdi. 

Trabzonspor Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu(27 Şubat 2020)