comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Nihat Özdemir'den yabancı kuralı açıklaması

23 Haziran 2021, Çarşamba 09:52
Nihat Özdemir'den yabancı kuralı açıklaması

TFF Başkanı Nihat Özdemir, yabancı kuralıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - TFF Başkanı Nihat Özdemir, Milli Takım'ın EURO 2020 performansı, Şenol Güneş'in performansı ve yabancı kuralı hakkında açıklamalarda bulundu. Milliyet Gazetesi'nden Attila Gökçe'ye konuşan Özdemir şunları söyledi:

"ŞENOL GÜNEŞ GÖREVİNİN BAŞINDA"
"Katar 2022 Dünya Kupası eleme maçlarındaki pozisyonumuz grup liderliği. Şenol Hocamızla yoğun bir program uygulayacağız. Bizim için yeni hedef 1 Eylül'deki Karadağ maçıdır. Sonrasında Cebelitarık ve Hollanda maçları var. Bu maçların hepsini kazanmak istiyoruz. Dünya Kupası'na katılma hedefini son maça bırakmak istemiyoruz."

"YORGUNLUK VE TALİHSİZLİK ÇOK YIPRATICI OLDU"

"Zeki, Yusuf ve Burak şampiyon takımın oyuncuları. Çağlar Premier League'de müthiş bir Şampiyonlar Ligi'ne katılma mücadelesi verdi. Avrupa'da oynayan çocuklarımız başarılı bir sezon geçirdiler. Yorgunluk ve talihsizlik çok yıpratıcı oldu."

"HAKEM İTİRAZ EDEN YOK"

"Bizim ders almamız gereken konu oyunun kendisi. Dikkat edin, yere yığılıp kalan, çığlık atıp kıvranan oyuncu yok. Kandırmaca yok. Hakeme itiraz eden yok, centilmence konuşmak var. Hakemin başına toplanmak yok. Oyunun örnek alınacak yanları var. En başta da VAR uygulaması. Hakemlerle VAR odası çok gerektiğinde, çok az konuştular. Hatasız denecek kadar çok doğru kararlar verdiler. Hepimize herkese örnek uygulamalar gördük. Süper Lig 'imizde de görelim."

Başkan'a 8+6 uygulamasıyla yerli oyuncu kalitesinin düşeceğini, Milli Takım 'ın geleceğinin kararacağını söyleyenler de var, dedim “Böyle varsayıma dayalı iddialara sadece saçmalık derim. Hele bir uygulayalım, görsünler. Doğru bir karar aldık. Yararını göreceğimize inanıyoruz” dedi.

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!