comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Nihat Özdemir'den Mesut Özil açıklaması

20 Ocak 2021, Çarşamba 10:00
Nihat Özdemir'den Mesut Özil açıklaması

TFF Başkanı Nihat Özdemir, Mesut Özil transferiyle ilgili konuştu.

FutbolArena - TFF Başkanı Nihat Özdemir, Fenerbahçe'nin kadrosuna kattığı Mesut Özil ile ilgili açıklamalarda bulundu. Milliyet yazarı Attila Gökçe, Nihat Özdemir ile arasında geçen konuşmayı köşesine taşıdı. İşte Özdemir'in sözleri:

"MESUT ÖZİL VARINI YOĞUNU TÜRK FUTBOLU İÇİN VERECEK"
"Her bakımdan başarılı ve güzel bir transfer. Bir kere futbol rekabetimize kalite katacak. Süper Lig maçlarının TV'den izlenme oranları artacak. İnşallah tribünlerimizi de seyircilerimize açtığımızda sadece Fenerbahçe taraftarları değil, Türkiye'nin her ilinde futbolseverler onu çıplak gözle seyretmek için de statlara gidecekler. Yapılan anlaşma 3,5 yıllık. Demek ki kariyerini burada sonlandıracak. Bu çok önemli bir karar. Varını yoğunu Türk futbolu için verecek. Genç futbolculara örnek olacak. Mesut, hem sevdiği ata yurduna, hem de özlediği takımına kavuştu. Hem sportif, hem sosyal, hem de Süper Lig'in marka değerini artıran büyük bir olay. Başarı diliyorum."

TFF Başkanı'na ara transfer döneminde limitlerin aşılıp aşılmadığını sordum: “Kesinlikle aşılmaz, aşılamaz” dedi ve ekledi, “Hiçbir kulübümüz limit aşımı yapmaz. Niye? Lisansları biz veriyoruz. Aşarlarsa lisans vermeyiz de ondan!”
Başkan ayrıca Antalyaspor Trabzonspor maçında hakem değişikliğinin doğrudan doğruya Covid 19 testiyle ilgili olduğunu ve “negatif” raporu gelir gelmez görev değişikliği yaparak Ali Palabıyık'ı görevlendirdiklerini anlattı.

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"