comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Nihat Özdemir'den flaş 3 Temmuz ve Aziz Yıldırım sözleri

29 Ocak 2018, Pazartesi 21:07
Nihat Özdemir'den flaş 3 Temmuz ve Aziz Yıldırım sözleri

Türkiye Futbol Federasyonu Başkan Vekili Nihat Özdemir, milli takımdan Fatih Terim'e, 3 Temmuz'dan Fenerbahçe kongresi hakkında birçok hakkında önemli açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Türkiye Futbol Federasyonu Başkan Vekili ve aynı zamanda Fenerbahçe'nin eski yönetim kurulu üyesi Nihat Özdemir, TRT Spor'da Basın Tribünü programında konuştu ve önemli açıklamalarda bulundu. 
 

Yabancı sınırı düşecek mi?


Türkiye Futbol Federasyonu Başkan Vekili Nihat Özdemir yabancı kuralıyla ilgili yaptığı açıklamada, "14 yabancıyı 1 günde düşüremeyiz. Önümüzdeki yıllarda gelişme sürecine bakarak, Spor kulüplerimizle de görüşerek belli sayılarda zaman içerisinde azaltmaya gidebiliriz. TFF 1. Lig'de 10 yabancı futbolcuyla sözleşme yapma hakkı var. Orası da öyle. Onu da bir düzene sokacağız. 3-4 yılda ancak yaparız.  Kulüplerimizden görüş bekliyoruz. Onlar görüşlerini bildirdikten sonra biz değerlendirme yapacağız ve bir süre içerisinde azaltmaya çalışacağız." diye konuştu. 

FATİH TERİM AÇIKLAMASI
"Gönül isterdi ki, Fatih Terim ile devam etmek. olmadı. Sonra bu takımı çalıştıracak önce türk Teknik direktörlerine gittik. Milli Takımı götürebilecek Türk teknik direktörlerin şu aşamada Milli takıma uygun olmadığını düşündük. Çünkü kendi kulüplerinden dolayı. Kimi takımını şampiyonluğa götürüyor, kimisi yeni bir sistem kurdu."


 


Fenerbahçe Divan Kurulu Şekip Mosturoğlu - Ali Koç kavgası


Fenerbahçe Divan Kurulu'nda Şekip Mosturoğlu ile Ali Koç arasında yaşananları Nihat Özdemir şu sözlerle yorumladı:

"KEŞKE DİVAN KURULU'NDA BUNLAR YAŞANMASAYDI"

Divan Kurulu'nu canlı izleyemedim. Ancak keşke Şekip Mosturoğlu o açıklamayı yapmasaydı, keşke Ali Koç da cevabı vermeseydi. Fenerbahçe bu senenin 2-3 Haziran'ında genel kurul yapacak. Ben istiyorum ki, Fenerbahçe'ye yakışan kalitede bir kongre olsun. "3 TEMMUZ'DA ALİ KOÇ EN BÜYÜK DESTEĞİ VERDİ"

Fenerbahçe'nin kaybetmemesi için tek istediğim standart ve kaliteyi düşürmeyin. Birbirinize saygı ve sevgiyle kongre yapın. Şu anda gözüken Aziz Yıldırım adaylığını büyük ihtimalle ilan edecek. Sayın Ali Koç da adaylığını ila etmiş. Aziz Yıldırım'ın Fenerbahçe'ye hizmetlerini en çok bilenlerden biri benim. Ali Şen döneminde Fenerbahçe yönetim kurulu üyesiydim. O zamanki gücünün ne olduğunu biliyorum. Sonra Sayın Aziz Yıldırım döneminde de Fenerbahçe'de çalıştım. Yönetim Kurulu üyesiydim. 3 Temmuz olaylarında Aziz Başkan beni Başkan Vekili yaptık. Sonra en büyük yardımcım ve desteğim Ali Koç'tur. Beraber o sıkıntılı günlerde Fenerbahçe'yi götürmeye çalıştık. Madden ve manevi olarak. Elimizden geldikçe arkadaşlarımla beraber götürdük. 

"AZİZ YILDIRIM'IN HAYATI FENERBAHÇE"

Aziz Yıldırım büyük hizmetler yaptı Fenerbahçe'ye. Stadyumlar, basketbol salonumuz. Fenerbahçe yönetiminin ve taraftarının gücü, desteğiyle yapıldı. Diğer branşlar... Hepsini biliyoruz. En çok bilenlerden biri de benim. Hayatını Fenerbahçe'ye adamış bir insan. Diğer başkanların ve diğer kulüplerin başkanlarının ne neler yaptığını da biliyorum. Aziz Yıldırım'ın hayatı Fenerbahçe. Sonra diğer işler gelir. İnanın buna! Bu da düşünülmeli. Bakalım inşallah kongre üyeleri en iyi kararı verirler. 
 

Mehmet Ali Aydınlar'ın Fenerbahçe'ye sponsor olması 


Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, Mehmet Ali Aydınlar'ın sponsorluğu ve TFF Başkanlığı dönemiyle ilgili ise önemli açıklamalar yaptı. 

"3 TEMMUZ'U HEPİMİZ YAŞADIK"

Kavgadan herkes zarar görür. Küslükten herkes zarar görür. Mühim olan birlik, beraberlik. Mehmet Ali Aydınlar TFF Başkanı olmadan önce Fenerbahçe'nin en büyük sponsorlarından biriydi. Kadın Voleybol takımımızı aldı. Fenerbahçe'nin de gücüyle birleştirerek yurt dışına taşıdı ve Avrupa Şampiyonu yaptı. Çok büyük bir olay. Sonra TFF Başkanı oldu. Hepimiz 3 Temmuz'u yaşadık. O günün şartlarında UEFA baskı kuruyor, rakip takımlar Fenerbahçe'nin ceza alması için her türlü uğraşın içindeydiler. Mehmet Ali Aydınlar'ın hataları tabi oldu ama Fenerbahçe için elinden geleni yaptı. 

"YILDIRIM DEMİRÖREN İLE TÜRK FUTBOLUNA HUZUR GELDİ"

Yıldırım Demirören çok zor zamanda göreve geldi ve utbol içerisindeki kaosu çok güzel idare ederek, hepsini geride bıraktı. Türk futboluna huzur geldi.

Türkiye Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)