comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Nihat Özdemir'den Fenerbahçe ve Semih Özsoy'a yanıt: 'Rezalet'

05 Haziran 2020, Cuma 18:59
Nihat Özdemir'den Fenerbahçe ve Semih Özsoy'a yanıt: 'Rezalet'

Nihat Özdemir, Fenerbahçe'ye verdiği yanıtta "2010-2011 sezonunda birçok kulüple ilgili "şike tartışmaları'' olmuştur. Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetimi tarafından konunun saptırılması asıl 'rezalet'tir." ifadelerini kullandı.

FutbolArena - TFF Başkanı Nihat Özdemir, Fenerbahçe'den gelen tepkiler üzerine federasyonun resmi sitesinden açıklama yayınladı.
 

Nihat Özdemir'in Fenerbahçe'ye yanıtı


Ekonomist Dergisi'nin instagram yayınında "Futbolda şike tartışmalarını bitirmek için nasıl bir strateji izleyeceksiniz?" sorusuna verdiğim cevabın önce kamuoyu ve sosyal medyada, daha sonra da Fenerbahçe Spor Kulübü tarafından amacından çok farklı olarak yorumlandığını maalesef üzülerek takip ettim.

"KONUNUN SAPTIRILMASI ASIL REZALETTİR"
Herkesin bildiği gibi 2010-2011 sezonunda birçok kulüple ilgili "şike tartışmaları'' olmuştur. Yayındaki sözlerimde herhangi bir kulübün veya kulüplerimizin ismi geçmemiş, imada bulunulmamıştır.

Buna rağmen Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetimi tarafından konunun saptırılması asıl 'rezalet'tir.

Daha üzücü olan ise Fenerbahçe gibi güzide bir kulübümüzün ve köklü bir camianın bu anlayışla yönetilmesidir.

"SEMİH ÖZSOY'U ESEFLE KINIYORUM"

Türk futboluna ve Fenerbahçe Kulübü'ne, şu anda Fenerbahçe Başkanı ve Başkanvekili olan şahıslardan daha uzun yıllar hizmet etmiş olmak gurur madalyamdır.

Adımı bir terör örgütü ile yan yana getirme cüretini gösteren Semih Özsoy'un şahsımla ilgili itham ve saldırılarını esefle kınıyor ve ayıplıyorum. Benim, yıllardır Türkiye'ye nasıl hizmet ettiğimi herkes biliyor.

"FENERBAHÇE'YE NASIL HİZMET ETTİĞİMİ ALİ KOÇ AÇIKLAMIŞTIR"

Fenerbahçe'ye nasıl hizmet ettiğimi ise, 2010-2011 sezonunda yönetici olan, şimdiki Başkan Ali Koç, ''Nihat Özdemir'in Başkanlığında bu yönetim yapabileceğinin en iyisini yapmaya çalışmıştır" diyerek özetlemiştir.

Türkiye'ye ve Fenerbahçe'ye olan hizmetlerimi sorgulamak başkanvekili olan şahsın haddine değildir.

"KAMUOYUNUN TAKDİRİNE BIRAKIYORUM"

Göreve geldiklerinden bu yana sportif başarısızlıklarını sosyal medyanın yönlendirmesi ile örtmeye çalışanların bu tür açıklamalarına itibar edilmemesini kamuoyunun takdirine bırakıyorum.

Saygılarımla

Nihat Özdemir
TFF Başkanı

Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

BİLYONER'E ÜYE OL, 20+20 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!