comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Nihat Özdemir ve TFF yönetim kurulu ibra edildi

28 Temmuz 2021, Çarşamba 11:08
Nihat Özdemir ve TFF yönetim kurulu ibra edildi

Türkiye Futbol Federasyonu'nda olağan genel kurul toplantısı gerçekleştirildi.

FutbolArena - TFF Olağan Genel Kurul Toplantısı bugün Ankara'da gerçekleştirildi. Gaziantep FK Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin Genel Kurul Divan Başkanlığı'na seçilmesinin ardından gündeme geçildi.

TFF Başkanı Nihat Özdemir ve yönetim kurulunun 01.06.2020-31.05.2021 dönemi ibra edildi.
KURULLARLA İLGİLİ ÖNERGE KABUL EDİLDİ

TFF Genel Kurulu'nda Tahkim Kurulu, Disiplin Kurulu ve UÇK'nın statü değişikliğiyle ilgili bir önerge verildi. Bunun üzerine söz alan Genel Kurul Divan Başkanı Mehmet Büyükekşi, "Bu önerge, Türk futbol tarihi için çok önemli. Bu nedenle oturuma 10 dakika ara veriyoruz." ifadelerini kullandı.

Önergenin görüşülmesi için verilen aranın ardından yeniden söz alan Mehmet Büyükekşi, "Önergenin içeriğinde Tahkim Kurulu, Disiplin Kurulu ve UÇK'nın bundan sonraki genel kurulda, genel kurulun seçimiyle belirlenmesi isteniyor. TFF ve Kulüpler Birliği arasında görüşmeler yapıldı ve bu konuda mutabık kalındı." dedi.

PFDK, Tahkim Kurulu ve UÇK yapısının değiştirilmesine ilişkin statü değişikliği önergesi oy birliği ve alkışlarla kabul edildi.

NİHAT ÖZDEMİR'İN AÇIKLAMALARI

"Yeni yabancı kuralını geçen sezon uygulayacaktık ancak sizlerden gelen talep nedeniyle bir yıl erteledik. 2021-2022 sezonunda uygulayacağımızı da kulüplerimize 1 yıl önce bildirdik. Statların yüzde 50'sini, locaların tümünü seyircilere açacağız. EURO 2020'den gerekli dersleri aldık. Rotamızı 2022 Dünya Kupası'na çevirdik. Hocamız Şenol Güneş'e ve futbolcularımıza güveniyoruz. Dünya Kupası'na katılacağımıza inanıyoruz."

"TÜRK HAKEMLİĞİNE GÜVENİYORUZ"

"Türk hakemliğine güveniyoruz. Şampiyonlar Ligi'nde aynı sezonda 3 hakemimiz maç yönetti. Cüneyt Çakır hocamız, EURO 2020'de görev aldı ve finaller tarihinde en fazla maç yöneten hakem oldu. VAR sistemi her geçen yıl daha da iyiye gitmektedir. MHK Başkanımız Serdar Tatlı, VAR kadrosunu genişletmektedir. 2022-2023 sezonu ile birlikte TFF 1. Lig'de de VAR uygulamasını kullanmayı hedefliyoruz."

"SÜPER LİG A.Ş'NİN KURULMASINI DESTEKLİYORUZ"

"Kulüpler Birliği'nin uzun zamandır gündeminde olan Süper Lig A.Ş'nin kurulması konusunda mutabık kaldık. TFF'nin kanunen sahip olduğu yayın haklarının, kurulacak Süper Lig A.Ş'ye devredilmesini TFF olarak destekliyoruz. Bu konuda uluslararası örnekleri de inceliyoruz. Çalışmalarımız çok yönlü olarak devam etmektedir. Bu yılın sonuna kadar yeni yayın ihalesini yapacağız. İhale komisyonunda TFF'den 4, Kulüpler Birliği'nden 4 ve 1 profesyonel üye yer alacak. Komisyon bir süredir çalışıyor. kulüplerimiz gibi TFF'nin amacı da yayın gelirlerinin artmasıdır."

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!