comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Nihat Özdemir, TFF başkanlığı için adaylığını ve planlarını açıkladı

23 Mayıs 2019, Perşembe 11:45
Nihat Özdemir, TFF başkanlığı için adaylığını ve planlarını açıkladı

TFF'nin 1 Haziran'da yapılacak başkanlık seçimleri için Nihat Özdemir adaylığını açıkladı. Özdemir, "Futbolun Nihat abisi olarak 1 Haziran'da yapılacak seçimlere aday oldum. Türk futbolunu 4 yıl boyunca yönetmeye talibim." dedi.

FutbolArena - Türkiye Futbol Federasyonu'nda 1 Haziran'da başkanlık seçimleri yapılacak. Tek aday olarak seçimlere girmesi beklenen Nihat Özdemir, düzenlediği basın toplantısıyla adaylığını açıkladı. FutbolArena, Nihat Özdemir'in adaylık açıklamasını canlı olarak yayınladı. 
 

Nihat Özdemir'in TFF Başkanlığı için adaylık açıklaması


TFF başkanlığı için düzenlenecek olan olağan seçimli genel kurul 1 Haziran 2019 tarihinde Ankara JW Marriott Oteli salonunda gerçekleşecek. Seçime tek aday olarak girmesi beklenen Nihat Özdemir, adaylığını resmi olarak açıkladı.

"TÜRK FUTBOLUNU 4 YIL YÖNETMEYE TALİBİM"
Nihat Özdemir'in basın toplantısında "Yıldırım Demirören, 7 yıl boyunca Türk futboluna önemli hizmetler verdikten sonra görevden ayrıldı. Sayın Yıldırım Demirören'e futbol ailemiz adına teşekkür ediyorum. Burada çok değerli insanlarla çalıştım. Futbolun Nihat abisi olarak 1 Haziran'da yapılacak seçimlere aday oldum. Türk futbolunu 4 yıl boyunca yönetmeye talibim. Tecrübem ve tüm enerjimle Türk futboluna hizmet etmek istiyorum. Hedefimiz Türk futbolunu ilerletmek ve dünya sıralamasında ilk 10 sırada yer almasını sağlamak olacaktır. Daha başarılı bir Türk futbolu için omuz omuza vererek çalışacağız. MHK, Disiplin ve Tahkim kurulları Beylerbeyi tesislerinde çalışmalarına devam edecektir. Yönetim kurulun işleyişi profesyonel arkadaşlarımız tarafından yönetilecektir. Bu sözlerimle beraber hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum." ifadelerini kullandı.

NİHAT ÖZDEMİR: "MHK BAŞKANI DEĞİŞECEK"
Nihat Özdemir sözlerinin devamında, "Kurullardaki arkadaşlarımızı liyakat sistemine göre seçeceğiz. MHK ve Kulüp Lisans Kurulu'nda reform yapmamız şart. Yeni federasyon ile yeni isimleri genel kurula sunmayı planlamaktayız. Seçildikten bir süre sonra MHK gibi kurulların da yeni başkanlarını atayacağız." dedi.

"VAR KAYITLARININ AÇIKLANMASI MÜMKÜN DEĞİL"

VAR kayıtlarının açıklanması hakkıda soruyu yanıtlayan Nihat Özdemir, "Bugünkü kurallara göre VAR kayıtlarının kamuoyuna açıklanması mümkün değil. UEFA eğer bu konuda kararını değiştirirse buna uymak zorundayız. Şu anda açıklamayı uygun bulmuyoruz." ifadelerini kullandı.

"MALİ YAPILAR İÇİN ÇALIŞMA İÇERİSİNDEYİZ"

Mali sorunlara değinen Nihat Özdemir, "Kulüplerimizin en önemli sorunlarından biri mali yapılarının bozukluğudur. Hem kulüplere nefes aldıracak hem de harcamalarını sınırlandıracak bir çalışma içerisindeyiz. Sağolsın bankalarımız projeye gerekli desteği veriyor." dedi.

"HERKES KULÜP CEKETİNİ KENARA ASACAK"

TFF'ye karşı eleştiriler hakkında soruya cevap veren Özdemir, "Yeni federasyonda herkesin bir kulüp ceketi var. Kimsenin şüphesi olmasın, herkes bu ceketleri kenara asarak görevlerini yapacak. Hangi kararı alırsanız alın, bir kesim mutlu, diğer kesim mutsuz olacaktır. Biz mutsuz kısmı en aza indermek için çalışacağız." ifadelerini kullandı.

"VAR'IN UYGULANMASINDAKİ HATALARI AZALTACAĞIZ"

VAR hakkında konuşan Nihat Özdemir, "Dünyanın en iyi teknolojisi VAR sistemine geçtik, hedefimiz hata oranını 0'a getirmek için çalışacağız. VAR'da ilk senemizdi. Tabii ki kusurlar olacak. Riva'da kurduğumuz VAR merkezi, Avrupa'nın birçok yerinden daha iyi. Uygulamadaki hataları da azaltacağız. Şampiyonluk maçında bile goller iptal edildi ama hiç tepki olmadı. Taraftarların VAR'a saygısı var." dedi.

NİHAT ÖZDEMİR'DEN FUTBOLARENA'YA ŞENOL GÜNEŞ AÇIKLAMASI

FutbolArena'dan Çağdaş Sevinç'in "Şenol Güneş ile anlaşmayı nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusuna cevap veren Nihat Özdemir, "Şenol Güneş'in göreve getirilmesinde benim de imzam var. Şenol Hoca'nın göreve gelmesine gönülden destek verdim. Kendisine güvenim tam." diye konuştu.

"YABANCI KURALI GELECEK SEZONDA DA BÖYLE DEVAM EDECEK"

"Mevcut yabancı kuralının sürekli böyle devam etmesi mümkün değildir. Fakat gelecek sezonda da mevcut kuralla devam edilecektir. İlerisi için yabancı sayısının kararını Kulüpler Birliği ile birlikte vereceğiz. Çalışmalarımızda tüm kulüplerle ortak yürüyeceğiz. Bu iş sadece TFF'nin görevi değil."

"UEFA'NIN AKILLI STAT ÇALIŞMASI VAR"

"Vodafone Park'ta oynanacak Süper Kupa maçını düzenleyeceğiz. 2020 Şampiyonlar Ligi finalini de Olimpiyat Stadı'nda yapacağız. Ama orası eski bir stad. UEFA'nın bizden akıllı stat talepleri var. İngiliz bir firmaya projeyi hazırlattık."

"BİZDEN DIŞARIYA GİDEN VAR KAYDI YOK"

"Bir kişinin rahatsız olduğu noktalar varsa gideceği yerler var. Abdurrahim Albayrak'ın sözlerinin ardından Başakşehir'in bir başvurusu oldu. TFF dışında hukuk boyutu var. Bizden dışarıya giden herhangi bir VAR kaydı yok. Böyle bir belge veya kaydın olduğuna biz inanmıyoruz."

"ALİ KOÇ İYİ BİR FENERBAHÇELİ"

"Sayın Ali Koç'la Fenerbahçe'nin en zorlu dönemlerinde birlikte çalıştık. İyi bir Fenerbahçeli'dir. Fedakarca çalışmaları oldu ve önemli bir destek alarak göreve geldi. Allah yardımcısı olsun. Bu sezon belki iyi bir sezon olmadı ama takımın oturduğunu görüyoruz. Sayın Ali Koç ile görüşüyorum. Değerli bir kardeşimdir. Türk sporuna ve Fenerbahçe'ye hizmet etmektedir. Bundan sonra da kendisiyle görüşmeye devam edeceğim."

ALİ DÜRÜST YENİ TFF'DE OLACAK MI?

"Ali Dürüst'ün yeni yönetimde olup olmayacağını şimdiden söylemem benim için zor. Sayın Ali Dürüst değerli bir arkadaşımdır ve önemli hizmetler sunmuştur. Görüşmelerimiz sürüyor."

"HAKEMLİĞİ DAHA KALİTELİ BİR SEVİYEYE GETİRECEĞİZ"

"Hakemliği cazip hale getirmek istiyoruz. Bir şeyi cazip hale getireceksiniz ki, kaliteli insanlar yetiştirebilesiniz. Hakemlik sektörünü daha kaliteli bir seviyeye getirmeyi amaçlıyorum. Verdiğimiz ücretler de doğru. TFF'nin en zor işi hakem işidir. Herkes mutlu olsun diye VAR'ı getirdik. VAR ile beraber birçok şeyin ne olduğunu gördük. Daha iyisini yapmak için gayret gösteceğiz.

"HAKEM HATALARI HER TAKIMA OLDU"

"En zor iş MHK'nin. Bütün maçları etkileyen kararları onlar veriyor. Yusuf Namoğlu benim gözümde dört dörtlük insandır. Hiç kimsenin Sabri Çelik'in dürüstüğünden şüphe yoktur. Hakem hataları her takıma oldu. Bazı takımların canı fazla yanmış olabilir ama ortalamaya bakıldığında her takım aynı derecede etkilendi."
 

Nihat Özdemir kaç yaşında? Nihat Özdemir'in mesleği


Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı olan Nihat Özdemir, uzun yıllar Fenerbahçe asbaşkanlığı görevini yürüttükten sonra TFF Başkan Vekili sorumluluğunu üstlendi. Türkiye'nin en zengin 14. ismi konumunda olan Nihat Özdemir, 5 Nisan 1960 tarihinde Diyarbakır'da dünyaya geldi. Evli ve 2 çocuk babası olan 59 yaşındaki Özdemir, sanayi ve turizm, İnşaat alanlarında ülkeye katkılar sağlamıştır.
Nihat Özdemir, 16 Mayıs 2019 Perşembe akşamı Limak Eurasia Otel'de 3. Lig Kulüp Başkanları'nı ağırladı ve iftar yemeği verdi. Yemekte konuşan ve tüm kulüplerin desteğini alan Özdemir; ilk kez  TFF Başkanlığı'na aday olduğunu açıkladı.

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da.

FutbolArena Haber Turu (20 Eylül 2019)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.