comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Nihat Özdemir: 'Fenerbahçe harcama limitinde yer açtı

28 Ocak 2021, Perşembe 19:19
Nihat Özdemir: 'Fenerbahçe harcama limitinde yer açtı

TFF Başkanı Nihat Özdemir, gündeme dair açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, Smart Spor'un konuğu oldu ve gündeme dair sorulara yanıt verdi. 

"KARARDAN PİŞMAN DEĞİLİM"
TFF Başkanı olursanız herkesi memnun edecek kararı alıp uygulamanız mümkün değil. Hangi kararı alırsanız alın, bir grup memnun olur, bir grup memnun olmaz. Küme düşmenin kalkması için oy birliği kararı alındı. Bu karardan pişman değilim. Kulüplerimizin durumlarını, iç yapıları ve mali durumlarını bildiğim için dünyada bir daha rastlanmayacak bir olayda bunu yapmak zorundaydık. Kaldı ki, hiçbir kulüp karşı çıkmadı. 

"MHK VE HAKEMLERİMİZİN PERFORMANSINDAN MEMNUNUM"

"MHK ve hakemlerimizin ilk yarıdaki performansını beğeniyorum. Başarılı da buluyorum. İnşallah bunun daha iyisini ikinci yarıda yaparlar. Hak eden kimse şampiyonluğu kazanır. Ligden düşecek kimlerse, hak edecek şekilde maçların neticelerine çok hakem hatası olmadan ligin bitmesini istiyoruz. 

"FENERBAHÇE'NİN HARCAMA LİMİTİ"

Fenerbahçe iki futbolcusunda ücret indirimine gitti. Serdar Aziz ve Gustavo. Bir futbolcusunu da yolladı. Bazı futbolcuları da yollamayı düşünüyor. Dolayısıyla takım harcama limitlerinde yer açtı. Getirdiği futbolcuların ne kadar para yükü getireceğini gösteriyor sözleşmede. 

"3 TEMMUZ'DAKİ TUTUMUMU TARTIŞIR HALE GETİRMEK ONLARIN GÖREVİ DEĞİL"

Sayın Ali Koç çok iyi Fenerbahçelidir. Türkiye'nin neredeyse 1 numaralı iş adamıdır. Bütün bunları bir kenara bırakın, Fenerbahçe Başkanı olarak büyük fedakarlıkta bulunmuştur. 3 Temmuz'daki tutumu tartışmak, tartışır hale getirmek hiçbir zaman onların görevi değildir. Benim o dönemde madden ve manen verdiğim mücadele belli. 17 sene ettiğim bir kulübün Disiplin Kurulu'na hesap vermem olmaz. 

"GEÇMİŞ ŞAMPİYONLUKLAR"

Geçmiş şampiyonlukların sayılması için bize bir başvuru yok. Sayın Hüsnü Güreli döneminde olabilir. Hukuk kısmına o bakardı. O zaman bir incelemeler yaptı. İlk işim, TFF'ye gittiğimde hukukçu arkadaşlarıma bu dosyayı soracağım ve cevap verip, vermediğimizi öğreneceğim. Fenerbahçe 4. yıldızı alsın, Beşiktaş alsın. Galatasaray'ın da sayılmayan şampiyonlukları var. Buna baktıracağım.

Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"