comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Nihat Özdemir açıkladı! Futbolculara aşı vurulacak

07 Nisan 2021, Çarşamba 10:08
Nihat Özdemir açıkladı! Futbolculara aşı vurulacak

TFF Başkanı Nihat Özdemir, futbolcuların da aşılama kapsamına alındığını açıkladı.

FutbolArena - Türkiye'de son günlerde artan koronavirüs vakaları, futbol takımlarını da etkilemiş durumda. A Milli Takımımızda 16 futbolcunun testinin pozitif çıkmasının ardından Süper Lig takımlarının da birçoğunda pozitif vakaya rastlandı. Bu gelişme sonrası futbolcuların da aşılama kapsamına alınması için TFF ile devlet yetkilileri arasında görüşmeler yapıldığı ifade edildi.

NİHAT ÖZDEMİR: "FUTBOLCULAR AŞILANACAK"
FOX TV'de Çalar Saat programının sunucusu İsmail Küçükkaya, TFF Başkanı Nihat Özdemir ile konuştuğunu ve futbolcuların da aşılama kapsamına alındığını bildirdi.

Küçükkaya, "TFF Başkanı Nihat Özdemir'den aldığımız bilgilere göre; futbolcular aşılama kapsamına alındı. Nihat Özdemir, Ankara'da yapılan değerlendirme sonucu futbolcuların da aşılama kapsamına alındığını söyledi. Doğru bir karar olduğunu düşünüyorum. Çünkü futbolcular sürekli seyahat ediyor, maçlara çıkıyor. Onların da aşılaması hemen başlayacak" ifadelerini kullandı.

Öte yandan FOX TV'de bu kararı değerlendiren Halk Sağlığı Uzmanı Dr. Kayıhan Pala, "Futbolcuların aşılanması güzel ve doğru bir karar ancak şu anda cephede bütün gün özveriyle mücadele eden sağlık çalışanlarının aileleri ve eğitimciler öncelikle aşılanmalı. İnsanlarla daha fazla karşılaşan ve risk altında olanlara öncelik tanınmalı." dedi.

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"