comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Napoli'de Elif Elmas krizi! Röportaj yasağını deldi ceza yolda

16 Kasım 2019, Cumartesi 22:52
Napoli'de Elif Elmas krizi! Röportaj yasağını deldi ceza yolda

Napoli kulübünün Elif Elmas'ın, yönetimin yetki ve izni dahi olmadan İtalyan basınına röportaj verdiğini ve bundan dolayı yaptırım hakları olduğunu söyledi. Taraftarlar ise bu karara sitem etti. 

FutbolArena Dış Haberler - Napoli kulübü resmi sosyal medya hesabından Elif Elmas'ın röportaj yasağı olduğu dönemde kulübün yetkisi ve izni olmadan İtalyan basınına açıklamalarda bulunduğunu, bundan dolayı da yaptırım hakları olduğu yönünde bir açıklama yayınladı. 

Napoli Basın Sözcüsü Lambordo, Elif Elmas'ın kulübün yetki ve izni dahi olmadan İtalyan basınına röportaj verdiğini açıklarken, Makedon futbolcunun para cezası alabileceği gündemde. Ancak Napoli taraftarları, bu kararın kulübün resmi sosyal medya hesabından açıklanmasına sert tepki gösterdi. 
Son dönemde Napoli yönetimine tepki olan taraftarlar, kulübün Elif Elmas hakkındaki kararını da resmi sayfadan açıklanmasına öfke kustu. İşte taraftarların yaptığı bazı yorumlar:* Bunu resmi hesaptan açıklamaya gerek yoktu. Utanç verici bir durum. 
* Bu ne biçim bir hareket!
* Sayın başkan sizi her zaman destekledim ve savundum. Ancak bu yapılan utanç verici. 
* Midemizi bulandırıyorsunuz. Bu davranışınızla tüm dünyayı güldürdüğünüzün farkında mısınız?


ELİF ELMAS NELER SÖYLEDİ?

"ŞAMPİYONLUK YARIŞINDA ÇOK TAKIM VAR"

Juventus imkanları geniş olan bir takım. Ancak sonuna kadar bu yarış devam edecek. Inter, Roma ve biz. Şampiyonluk yarışında çok sayıda takım var ve çekişmeli bir mücadele olacak. 

"BENDE BASKI YARATMIYOR"

En yüksek ücretli Makedon futbolcusu olmak bende baskı yaratmıyor. Sadece elimden gelenin en iyisini yapmaya odaklandım. İtalya'da oynamaktan mutluyum. Napoli ligin en iyi takımlarından biri. 

Türk futbolu ile İtalya futbolu arasındaki farklar nedir?

İtalya'da taktiklere çok önem veriliyor ve daha fazla savunmaya yönelik bir futbol oynanıyor. Türkiye'de ise daha hücuma yönelik bir futbol anlayışı var. Ancak daha ağır ve fiziksel mücadeleye yönelik oynanıyor. Fenerbahçe'da şahsen daha büyük zorluklar yaşadım. 


FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)