comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Mustafa Reşit Akçay'dan Ersun Yanal sözleri! Mevlana yanıtı

15 Şubat 2020, Cumartesi 23:52
Mustafa Reşit Akçay'dan Ersun Yanal sözleri! Mevlana yanıtı

MKE Ankaragücü Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, "Maçın başından sonuna kadar dikkatimiz yüksekti. Büyük bir camia ve bir takım. Fenerbahçe'ye karşı üstünlük sağlamak kolay değildir" dedi.

FutbolArena - Fenerbahçe, Süper Lig'in 22. haftasında konuk olduğu Ankaragücü'ne 2-1 mağlup oldu. Ankaragücü Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, “Bizim için zor bir müsabakaydı. Ancak can suyuna ihtiyacı olan bir takımız. Bu müsabaka bize gelecekle ilgili güzel şeyler bıraktı" dedi.
 

Mustafa Reşit Akçay, Ankaragücü - Fenerbahçe maç sonu basın toplantısı


"Sanıyorum rakibimizin bize yaptığı baskıların üzerine çıkarak, arkada yaptığı boş alanları iyi kullandık. Maçın başından sonuna kadar dikkatimiz yüksekti. Büyük bir camia ve bir takım. Fenerbahçe'ye karşı üstünlük sağlamak kolay değildir. Zaman zaman rakibe top vererek, rakibin oynamasına müsaade ettiğimiz anlar da oldu. Ama bu bizim direkt oyun yapabilmemiz için, rakibin arkasındaki alanlara hareket edebilmemiz için gerekli olan koşullardan biriydi. Kazandığımız için mutluyuz."

"AKILLI GİDECEĞİZ, AYAKLARIMIZ YERE BASACAK"
"Şu anda puan yükseldi, baraj yükseldi. Kayseri'nin kazanması, bizim kazanmamız; 35 olarak düşündüğümüz barajın, belki de 37-38'e çıkmasına neden olabilir. Bu yüzden dikkatliyiz. Önümüzdeki müsabakalardaki yarım puanına bile ihtiyacımız var. Akıllı gideceğiz, ayaklarımız yere basacak. Fenerbahçe'yi yenmiş olabiliriz. Bunun zevkini ve hoşnutluğu yaşayacağız. Ama aklımız kaybolmayacak. Büyük Ankaragücü'nün büyüklüğüne yakışır bir yerde kalması için mücadele edeceğiz."

TRABZONSPOR DEMECİ HAKKINDA:

Maç öncesi yayıncı kuruluşa verdiği, Trabzonspor ile ilgili demeçle ilgili Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal'la görüştüğünü ifade eden Akçay, Mevlana'dan alıntı yaptığı bir cümleyle durumu özetledi. Akçay alıntısında "Her gün bir yerden göçmek ne iyi, her gün bir yere konmak ne güzel. Bulanmadan kokmadan her gün bir yerden göçmek ne iyi. Dünle beraber gitti cancağızım. Ne kadar söz varsa düne ait. Şimdi yeni şeyler söylemek lazım." ifadelerini kullandı.

Türk futbolunda provokasyon yapılmaması gerekliliğine vurgu yapan Akçay, “Bunlar olabilir' dedi. Meslektaş olarak birbirimizi anladığımızı fark ettik. Sarıldık. Türk futbolunun içinde yeni şeyler söylememiz gerekiyor. Bazı şeyleri çok provoke etmeden güzel şeylerin peşine gitmemiz gerekiyor. Ben ajandası olan bir adam değilim” dedi.

Son dakika Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"