comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Murat Cavcav'dan Fenerbahçe'nin penaltısına tepki: "Elini vicdanına koysun"

21 Kasım 2020, Cumartesi 19:09
Murat Cavcav'dan Fenerbahçe'nin penaltısına tepki:

Gençlerbirliği Başkanı Murat Cavcav, Fenerbahçe'nin penaltısına tepki gösterdi.

FutbolArena - Gençlerbirliği Başkanı Murat Cavcav, Süper Lig'in 9'uncu haftasında sahalarında 5-1 kaybettikleri Fenerbahçe maçının ardından açıklamalarda bulundu. Hakemin penaltı kararının yanlış olduğunu belirten Cavcav, şunları söyledi:

"HAKEMLER ELLERİNİ VİCDANLARINA KOYUP MAÇ YÖNETMELİ"
"Lige iyi başlamadık ve iyi oyun oynayamıyorduk. Onun için kan değişikliğine gittik. Bugün de iyi başlamıştık ama penaltıyla alakası olmayan bir pozisyon vardı. Hakem görmemiş olabilir ama VAR'ın pozisyonu görmesi lazımdı. Ben tekrar tekrar seyrettim, temas yok, dokunma yok. Penaltı gölünü yiyince takım demoralize oldu. Önümüzdeki maçlara bakacağız. Fenerbahçe'nin güçlü bir kadrosu var. Biz de iyi hazırlanmıştık ama futbolda bunlar oluyor. Önümüzde Kasımpaşa maçı var. Ona hazırlanacağız ve inşallah iyi bir neticeyle döneriz. Bunlar oluyor, biraz daha dikkat etmeleri lazım. Biz Anadolu kulüpleri olarak hakem hatalarına maruz kalıyoruz. Hakemlerin biraz daha dikkat etmeleri ve ellerini vicdanlarına koyup maç yönetmeleri lazım. Bu kadar emek harcıyoruz, mücadele ediyoruz ve bunların karşılığında bu hareketler moralimizi bozuyor."

MUSTAFA KAPLAN: "ÖZÜR DİLİYORUZ"

Süper Lig'in 9'uncu haftasında evinde Fenerbahçe'ye 5-1 mağlup olan Gençlerbirliği'nde teknik direktör Mustafa Kaplan, üzgün olduklarını söyleyerek, "Farklı bir sayfa açmak istedik. Ama bugün ne yazık ki özellikle yaptığımız bireysel hatalardan dolayı maçı kaybettiğimizi düşünüyorum. Yediğimiz 3 gol de çok büyük bireysel hatalarımız oldu. Maçın kırılma anı ise 1-1 içeri girecekken, yaptığımız bireysel hatadan gelen penaltı soyunma odasına 2-1 girmemize sebep oldu. Ayağa kalkacağız. Daha güzel işler yapacağız. Oyuncularımızı daha iyi hazırlayacağız. Çünkü sakatlıktan çıkan oyuncularımız vardı. Fizik güçleri düşük oyuncularımız vardı. Milli takımdan son gün bize katılan arkadaşlarımız oldu. Bunları düzeltip, önümüzdeki maça bakacağız. Herkesten, camia olarak alınan 5-1'lik mağlubiyetten dolayı özür diliyoruz" diye konuştu. (DHA)

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"