comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Murat Aşık: 'Volkan Demirel Galatasaray derbisi öncesi affedilir'

12 Ekim 2018, Cuma 17:13
Murat Aşık: 'Volkan Demirel Galatasaray derbisi öncesi affedilir'

Fenerbahçe eski yöneticisi Murat Aşık, FutbolArena'ya verdiği röportajda sarı lacivertli kulübün gündemine dair önemli açıklamalar yaptı. 

FutbolArena Röportaj - Fenerbahçe eski yöneticisi Murat Aşık, sarı lacivertli kulübün gündemini FutbolArena'ya değerlendirdi. Volkan Demirel'in Galatasaray derbisinden önce affedileceğini düşündüğünü söyleyen Murat Aşık, öte yandan Başkan Ali Koç'un görevlerine son verilen antrenörlerin bilgi sızdırması konusunda da çarpıcı açıklamalar yaptı. 

"SAYIN ALİ KOÇ'UN HİÇBİR ŞEY OLMADAN BU KADAR İDDİALI AÇIKLAMA YAPACAĞINI DÜŞÜNMÜYORUM"
Sayın Ali Koç'un hiçbir şey olmadan bu kadar iddialı açıklama yapacağını düşünmüyorum. Sayın Başkan hep şunu diyor, bana raporlanan bu diyor. Bunları kim raporladı? En önemli konu bu. Yöneltilen suçlamalar doğruysa Fenerbahçe kulübü hukuki olarak sonuna kadar bunun peşinden gitmelidir. 

"PEKİ KİME GÖNDERİLİYOR BU BİLGİLER?"

Diğer ayrıntı da kime gönderiliyor bu bilgiler? Teknik Direktörlerin içinde olduğu bir sürü mail grubu var. Oraya gönderiliyor deniliyor. Aykut Kocaman'a gönderildiğine dair dedikodular var. Keşke bunların kime gönderildiği de ortaya çıksa daha net konuşabilsek. 

"HALI KONUSUNDA ORADAKİLER HİÇBİR ŞEY DEMİYOR MU?"

Halı konusuna gelecek olursak soyunma odaları çok mahrem yerler. Orada espri yapılmış olabilir, doğru da söylenmiş olabilir. Peki kimse hiçbir şey demiyor mu orada? Kimse hiçbir şey demiyor ve dedikodular birikiyor, sayın Ali Koç'a raporlanıyor. Burada bence bazı noktalar karanlıkta kalıyor.  

"AYKUT KOCAMAN ZAN ALTINDA KALIYOR"

Aykut Kocaman zan altında kalıyor. Zan altında kalmasa bile, sosyal medyada Aykut Kocaman'ı sevmeyen grup konuyu hemen Aykut Kocaman'a bağladı. Peki ya geçen sene de bu bilgiler sızdırıldıysa? Ayrıca Aykut Kocaman şu anda aktif bir teknik direktör değil. Fenerbahçe'nin bilgilerini ne yapacak? Bunlar daha detaylarıyla anlatılırsa, bizler de daha net konuşuruz. 

"BİLGİLERİN DIŞARI SIZDIRILMASININ TAKIMIN PERFORMANSINI ETKLEYECEĞİNİ DÜŞÜNMÜYORUM"

Bilgilerin dışarı sızdırılmasının Fenerbahçe'nin performansını etkileyeceğini düşünmüyorum. Eğer siz kasten Fenerbahçe'nin her hafta bir sonraki rakibine bu bilgileri göndermiyorsanız (-ki, bu antrenman verileri. Antrenman verileri saha içi performansı ne kadar etkiler?) Fenerbahçe maçlarında teknik direktörümüz çok farklı değişik kararları aldı. Bunlar herhalde bu verilerle yapılmıyor. Cocu ve Hollandalı yardımcıları hiç mi anlamadı bu takımın doğru çalıştırılmadığını. O yüzden bu raporlamaları yapan insanların da biraz abarttığı konular olabilir diye düşünüyorum. "BU SAATTEN SONRA HER BAŞARISIZLIK COCU'YA MAL EDİLECEK"

Bu saatten sonraki her başarısızlık Cocu'ya mal edilecek. Çünkü bakıldığında yönetim 3 antrenör gönderildi. Takım kaptanı ve 2 futbolcu kadro dışı bırakıldı. Yani sorun teşkil eden faktörler temizlendi. Bundan sonra Cocu artık kendi maharetini sahaya yansıtmak zorunda. Şu anda yeni bir teknik direktör değişikliği ne kadar fayda eder tartışılır. Yeni gelen hocanın takımı tanıması 5-6 haftaya mal olacak. Herhalde devre arasına kadar böyle gidecek ve devre arasında bir değerlendirme yapılacaktır. 

"ALİ KOÇ'UN ERSUN YANAL'I UZUN VADELİ PLANLARDA DÜŞÜNMEMESİ BENCE NORMAL"

Ali Koç'un Ersun Yanal'ı uzun vadeli planlarda düşünmemesi bence anormal da değil. Ersun Yanal'ın bir takımı sıfırdan kurup, başarılı olduğu söylenemez. Trabzonspor'da iki kere sıfırdan takım kurup başarısız oldu. Tabi ki taraftar istiyor, en doğal hakkı. Bir değişim olacaksa bile yabancı teknik direktörden yana olacağını düşünüyorum. 

"VOLKAN DEMİREL BENCE GALATASARAY DERBİSİ ÖNCESİ AFFEDİLECEK"

Soyunma odalarında tartışmalar olur. Bunların daha ileri seviyeleri de olur. Ben yöneticiyken kendim de yaşadım. Zaten herkes gergin ve olay hemen halledilmiş, el sıkışmışlar. Diğer tarafta benim tanıdığım Volkan Demirel, saygısızlık yapacak birisi değil. Özellikle Fenerbahçe Başkanı ve yöneticisine. Gerginlik ve ses yükseltme var ama bana gelen bilgi, hakaret ve kötü söz olmadığı yönünde. Bu konunun çok uzatılmaması gerektiğini düşünüyorum. Burası bir aile ise, Semih Özsoy ve Ali Koç'un ailenin büyükleri olarak affedici olmalılar. Benim beklentim, Galatasaray derbisinden önce Volkan Demirel'in affedileceği yönünde. 

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena akşam haberleri turu (19 Nisan 2019)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.