comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Murat Aşık, FutbolArena'ya konuştu: "Ali Koç gümbür gümbür"

30 Ocak 2018, Salı 18:13
Murat Aşık, FutbolArena'ya konuştu:

Fenerbahçe'nin eski yöneticilerinden Murat Aşık, FutbolArena'ya verdiği özel röportajda Ali Koç ile Aziz Yıldırım'ın seçim yarışını değerlendirdi.

FutbolArena Röportaj - Fenerbahçe'nin eski yöneticisi Murat Aşık, sarı lacivertli kulübün son durumun yanı sıra Ali Koç ve Aziz Yıldırım'ın başkanlık yarışı hakkında FutbolArena'ya özel açıklamalarda bulundu.
 

Murat Aşık'ın Aziz Yıldırım, Ali Koç ve Fenerbahçe açıklamları


Murat Aşık ile yaptığımız samimi röportajın satırbaşları şu şekilde:

Fenerbahçe transfer yapacak mı?
Fenerbahçe transfer yapmak istiyor. Fakat elden oyuncu çıkarmadan yapamıyor. Sadece Van Persie'nin ayrılmasıyla Eljif Elmas yabancı kontenjanına eklendi ve 14 yabancı kontenjanı dolu şu anda. Kalan iki günde Türk oyuncu bulmaya çalışacak, bu da kolay değil. Çünkü kimse iyi oyuncusunu devre arasında rakip takıma vermek istemeyecektir. Onun için ben transfer yapabileceğini düşünmüyorum.

"AZİZ YILDIRIM, ALİ KOÇ'U CİDDİ RAKİP OLARAK GÖRÜYOR"

Divan Kurulu toplantısına Şekip Mosturoğlu ile Ali Koç'un tartışması damga vurdu. Ne dersiniz?

Öncelikle bunun FB TV'de yayınlanmasıyla özlediğimiz demokrasinin bir nebze de olsa gerçekleşmesinden dolayı mutluyum. Tartışmaya gelince, bence tartışma seviyeli olduğu sürece tartışmakta bir problem yok. Bence bir iki ailesel durumlar haricinde karşılıklı suçlamalar oldu, cevaplar verildi. Bana sorarsanız Ali Bey'in haklı olduğu konular çoğunlukta. Sayın Aziz Yıldırım'ın tartışmaya direkt girmemesi de gerilimin artmaması adına güzel bir şey. Aziz Yıldırım'ın da tarzının ve tavrının değiştiğini görmek açısından… Çünkü Ali Koç gibi bir figür olmasaydı, mutlaka Aziz Yıldırım cevap verirdi. Bu da şunu gösteriyor: Aziz Bey, Ali Koç'u kendisine ciddi bir rakip olarak görüyor. Camiada da bu böyle gözüküyor. Divan Kurulu ile de Fenerbahçe'deki seçim maratonu başladı.

"ALİ KOÇ GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYOR"

Aziz Yıldırım'ın sandık gücü bilenen bir gerçek. Ali Koç'un elinde Aziz Yıldırım'a karşı ne var?


Bir defa camianın çok büyük bir teveccühü var. Herkes sadece taraftarın olduğunu söylüyor ama kongre üyelerinin de teveccühü var. Aziz Yıldırım'a sana oy vereceğiz deyip, Ali Koç'a kayacak da oylar var. Aziz Yıldırımın da söylemi var benden sonra buranın başkanı Ali Koç'tur diye… Bütün bunlar biraradayken üzerine bir de Aziz Bey'in Acıbadem hamlesi Ali Koç'un elini iyice güçlendirdi. Ali Koç çok güçlü ve tabiri caizse gümbür gümbür geliyor."ACIBADEM YAZILI FORMALAR EN DÜŞÜK RAKAMI ELDE EDECEK"

Acıbadem hamlesini konuşalım… Aziz Yıldırım ile Mehmet Ali Aydınlar arasında 3 Temmuz sürecinde yaşananlar malum. Sizce sponsorluk anlaşması Fenerbahçe için doğru bir adım mı?

Hayır, yanlış bir adım. Çünkü hayatta belli değerlerin parasal karşılığı yok. Aziz Bey yıllardır o koltukta 3 Temmuz'u bahane ederek oturuyor. Acıbadem ile anlaşma yapıyorsanız, bundan sonra hiçbir yerde 3 Temmuz'u savunamazsınız. Çünkü siz dediniz, 3 Temmuz kumpasını bu kişiler yaptı diye. Bunların başı da Federasyon Başkanı Mehmet Ali Aydınlar'dı. Eğer Mehmet Ali Aydınlar söz verdiği, Fenerbahçe'nin zararı olan o parayı önce ödeyip sonra sponsor olmak istiyorum deseydi inanın bu camia Aziz Yıldırım'a artı yazardı. Ama şu an Fenerbahçe'de çok ciddi bir isyan ve hayal kırıklığı var. Aziz Yıldırım'ı koşulsuz seven insanlar bile bu karar karşısında çok tepkililer. İddia ediyorum Acıbadem yazan formalar en düşük satış rakamına sahip olacaktır.

"ALİ KOÇ'UN AÇIKLAMASINDAN HEMEN SONRA ACIBADEM İLE ANLAŞTILAR"

Peki sizce Aziz Yıldırım bu anlaşmayla ne yapmaya çalıştı?

Aziz Yıldırım Fenerbahçe'nin göğüs reklamı satılmadığı için çok eleştiri alıyordu. Fenerbahçe uzun yıllardır reklamsız kalmamıştı. Bence sezonu reklamsız bitirmek istemedi. Bu arada çok farklı rakamlar konuşuluyor. Aziz bey formanın önü dolsun istedi ama bana göre etik olmayan bir davranış var. Fenerbahçe'de 5 ay sonra bir kongre var ama siz göğüs reklamını 6 yıllığına veriyorsunuz. Tabii kontratın detaylarını bilmiyorum, ücretsiz bir fesih maddesi varsa kendi adıma özür dileyeyim. Burada ilginç olan Ali Koç 1500 kişiyle bir araya geldiği toplantıda biz geldikten sonra Fenerbahçe'nin hiçbir reklam alanı boş kalmayacak demişti. Ne tesadüf ki üstünden 24 saat geçmeden Acıbadem anlaşması ortaya çıktı. Bunu da Fenerbahçe kongre üyelerinin takdirine bırakalım.

"AZİZ YILDIRIM ASİST YAPTI, ALİ KOÇ'A GOL ATMAK KALIYOR"

Aslında Aziz Yıldırım'ın amacı kongre öncesi elini güçlendirmek miydi?


Amaç buydu ama bence aksi oldu. Tekrar ediyorum: Aziz Yıldırım hayranları bile tam aksini düşünüyorlar. Hatta yakın çevremde, ben bile Aziz Yıldırım'ın kongre gücüyle çok daha şanslı diyorduk. Ama hakikaten Ali Koç'a çok güzel bir asist yaptı. Artık Ali Koç'a gol atmak kalıyor.

GALATASARAY ÖRNEK OLACAKTIR

Galatasaray gibi ters köşe olur mu?

Galatasaray'da tavır farklı tabii kongresel olarak, orada başka bir senaryo vardı. Ama tabii insanlara örnek olacaktır. Orada da Dursun Özbek kesin kazanır diye bakılırken, aksi bir sonuç çıktı. Hatta son sandıklara çok güveniyordu Dursun Bey orada bile geri düştü. Neden olmasın? Tabii Fenerbahçe'nin kongre üye sayısı çok daha fazla. Daha süre var, derenin altından çok sular akacak ama Ali Bey iyi gidiyor. 

Aziz Yıldırım'ın seçim öncesi oy almak için yeni üyeler yaptığı konuşuluyor. Ne dersiniz?

Bunu duyuyoruz, Ali Bey bunu kürsünden de dile getirdi. Biz de yakın olduğumuz bazı insanlardan, bazı basın mensuplarından, bazı eski sporculardan bunları duyuyoruz. Kendilerine, ailelerine… Çünkü  Fenerbahçe'ye direkt kongre üyesi olmak ciddi bir rakam ama eğer kongre üyesiyseniz eşinizi ve çocuğunuzu çok yüksek olmayan rakamlara üye yapabiliyorsunuz. Kulüpten böyle teklif geldiği, aramalar yapıldığı söyleniyor ama ben birebir şahit olmadığım için bu bir iddia. Umarım yapmıyordur…

Lig'e dönelim… Fenerbahçe bu hafta Gençlerbiriği ile karşılacak. Sonuç ne olur maçta?
Fenerbahçe kendi sahasında bundan sonra kolay kolay maç kaybetmez. Buna derbileri de ekleyebilirim. Çünkü taraftar tribünlere döndü. Artık 4.  yıldızın takılması şart. Galatasaray ile arasında hiçbir zaman iki şampiyonluk farkı olmadı. Galatasaray'ın şampiyon olması halinde ilk kez 2 fark olacak. İç saha hakimiyeti ortada Fenerbahçe'nin. Gençlerbirliği ligin vasat- vasat altı takımlarından ama Ümit Özat ile bir çıkışı var. Zor da olsa Fenerbahçe'nin kazanacağını düşünüyorum ben. Aykut Kocaman geldiğinden beri söylüyorum: Fenerbahçe şampiyon olacak!

Peki Lig'de genel olarak baktığınızda Fenerbahçe'yi yeterli görüyor musunuz?

Ben Aykut Kocaman Fenerbahçe'ye imza attığından beri Fenerbahçe şampiyon olacak diyorum. Hala da arkasındayım. Sezonu Fenerbahçe şampiyon bitirecek.

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)