comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Milli Takım Haberleri: Serdar Ali Çelikler: "Lucescu'nun çürümüş bahaneleri"

08 Eylül 2018, Cumartesi 13:16
Milli Takım Haberleri: Serdar Ali Çelikler:

Spor yorumcusu Serdar Ali Çelikler, Milli Takım ve teknik direktör Mircea Lucescu hakkında değerlendirmelerde bulundu.

FutbolArena - UEFA Uluslar Ligi'nde Türkiye, Rusya'ya 2-1 mağlup oldu. Trabzon'da oynanan kaşrılaşma sonunda teknik direktör Mircea Lucescu'nun birçok futbolcunun kendi takımlarında oynamadığını söylemesi eleştirildi. Spor yorumcusu Serdar Ali Çelikler de Lucescu'nun bahaneler ürettiğini dile getirdi. 
 

Spor Yazarı Oku: Serdar Ali Çelikler, Habertürk köşe yazısı (8 Eylül 2018)


Habertürk'te değerlendirmelerde bulunan Serdar Ali Çelikler'in yazısından öne çıkan bir bölüm:

"Lucescu'yu anlıyorum. 12 maçta 3 galibiyet çok iyi olmayan bir oran. Koltuğunun sallantıda olduğunu; bir daha çok zor iş bulabileceğini biliyor. O nedenle sürekli bahaneler üretmeye çalışıyor. Ancak ürettiği bahaneler maddi hatalar içerdiğinden hep çürütülüyor. Bir zamanlar çok iyi işleyen bir sistemi olan, saygı duyulması gereken değerli bir teknik adam olan benim de çok beğendiğim bir hoca idi kendisi. Belli ki yorgun ve psikolojikman emekli olmuş. Uğraşmak da pek işine gelmiyor sanki. Ezber dizilişler ve ezber taktikler görüyoruz. Sadece 4'lü savunma önünde Okay-Topal ikilisi ile nasıl oyun kurulabileceğini düşündü, bunu bize anlatsın, ikna etsin yeter..
Levent Tüzemen maçtan sonra kendisine şunu sordu: 'Galatasaray'da Hagi ve Sergen; Beşiktaş'ta Sergen ve Tümer ile birlikte çalıştınız. Her iki takımınızda da oyun kurucularınız ve üst düzey 10 numaralarınız vardı. Bugün yoktu. Oğuzhan girdikten sonra takımımız biraz daha önde oynayabildi. Bu konu hakkında ne düşünüyor?' Bu soruya yanıt veremedi."

YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYIN!

Son dakika Milli Takım Haberleri FutbolArena'da!

Bilyoner'den 5.000 TL BilyonPuan HEDİYE!