comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Michael Frey: 'Ben biraz deliyim'

06 Ekim 2018, Cumartesi 10:02
Michael Frey: 'Ben biraz deliyim'

Fenerbahçe'nin İsviçreli santrforu Michael Frey, sarı lacivertli günleriyle ilgili ilk kez konuştu.

FutbolArena Dış Haberler - Fenerbahçe'nin Zürich'ten transfer ettiği İsviçreli golcü Michael Frey, yeni takımıyla ve transferiyle ilgili ilk kez konuştu. Frey, Blick'e verdiği röportajda önemli ifadeler kullandı.


Fenerbahçeli Michael Frey'in röportajı (6 Ekim 2018)


"Burada her sokak köşesinde tanınıyorsun. Ama bu sorun değil, işimin bir parçası. Taraftarlar için poz vermek ve imza dağıtmaktan hoşlanırım. Burada insanlar çok arkadaş canlısı." 

"Türk taraftarlar çok tutkulu. Bu tutkuyu her yerde hissedebilirsiniz. Herkes kalpten bağlı. Futbol onların hayatı ve Fenerbahçe'nin bir parçası olmaktan ben de gurur duyuyorum. Baskı zaten yüksek" 
"Kendime ulaşmak istediğim büyük hedefler belirledim. Fenerbahçe ile başarılı olmak ve orta vadede Milli Takıma çağırılmak istiyorum. Bu benim uzun zamandır amacımdı. Bunun için çok çalışıyorum. Dört yıl önce çağırılmıştım ama oynayamamıştım. Sonra da Lille'de sakatlandım ve bir daha çağırılmadım"

"FENERBAHÇE BEKLENTİLERİMİ AŞIYOR"

"Fenerbahçe tüm beklentilerimi aşıyor. Kulüp, taraftarlar, takım ve teknik direktör. Bunların hepsi harika ve mükemmel uyuyorlar."

"Zürih'ten ayrılışım nedeniyle özür dilerim. Tüm Zürih taraftarları ve kulüp için üzgünüm. Zürih'te Kupa zaferi ile taçlanan mükemmel bir yıl geçirdim ve Avrupa Ligi için hak kazandık. Her şey mükemmeldi."

"BEN DUYGUSALIM, BİRAZ DA DELİYİM"

"Zürih'ten ayrılışım gergin oldu. Çünkü medyadan öğrendim ki FC Zurich, Fenerbahçe ile arasındaki müzakereleri durdurdu ve Zürih'te kalmam gerekti. Müzakereler bir ay boyunca devam ediyordu, aslında anlaşma içindeydiler ve gerçekten çok mutlu olmuştum. Anlaşmanın bozulduğunu duyunca aniden büyük bir fırsatın engellendiğini hissettim ve hayal kırıklığına uğramıştım. Ben duygusalım. Biraz da deliyim. Ama bu benim tarzım. Futbol için deli oluyorum ve hedeflerime ulaşmak için elimden geleni yapıyorum. Geleceğe bakıyorum"

"Zurich ile Fenerbahçe'nin Avrupa Ligi finalinde karşı karşıya gelmesi bir rüya olurdu. Bu sezon şampiyon olabileceklerini ve Avrupa Ligi'nde iyi işler yapabileceklerini düşünüyorum"

"RESİM YAPMAYI SEVERİM"

"İstanbul'da güzel bir ev buldum. Ailem ve arkadaşlarım zaman zaman ziyarete geliyor. Ve yalnız olduğumda, resim yapmayı severim. Bu hala benim büyük bir hobim. Beni tatmin eden büyük bir değişiklik. Şehir inanılmaz derecede güzel ve inanılmaz derecede farklı. Birçok büyük restoranı olan eski bir şehir ama ben Fenerbahçe'de başarılı olmak için buradayım"

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.


20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!