comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

MHK'dan açıklama! Bursaspor - Beşiktaş ve Fenerbahçe - Gençlerbirliği

05 Şubat 2018, Pazartesi 18:05
MHK'dan açıklama! Bursaspor - Beşiktaş ve Fenerbahçe - Gençlerbirliği

Merkez Hakem Kurulu bu hafta Bursaspor - Beşiktaş ve Fenerbahçe - Gençlerbirliği maçlarının hakemlerinin değiştiğine dair iddiaları yalanladı. 

FutbolArena - MHK'dan açıklama! Hatırlanacağı üzere TRT Spor Stadyum Programında Mustafa Çulcu hakem camiasında ciddi iddiaların olduğunu ve bu hafta Bursaspor - Beşiktaş ve Fenerbahçe - Gençlerbirliği maçlarının hakemlerinin değiştirildiğine dair dedikoduların olduğunu söylemişti. Bu gelişmenin üzerine Fenerbahçe kulübü de bir açıklama yaparken, MHK'dan cevap geldi. 


Fenerbahçe - Gençlerbirliği ve Bursaspor Beşiktaş maçlarının hakemleri değiştirildi mi?


MHK bu konu hakkında Türkiye Futbol Federasyonu resmi internet sitesinden bir açıklama yayınlayarak söz konusu iddiaları yalanladı. 

"GERÇEĞİ YANSITMAMAKTADIR"

Spor Toto Süper Lig'in 20. Haftası'nda oynanan Bursaspor-Beşiktaş ve Fenerbahçe-Gençlerbirliği müsabaka hakemlerinin değiştirildiğine dair kamuoyunda yer alan iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. 

Merkez Hakem Kurulu'nun hakem atama yöntemine göre; hafta içinde etap çalışması yapılır, perşembe günü öğleye kadar son kontroller yapılarak bütün liglerdeki müsabakaların hakem tebligatları tamamlanır ve hakemlere resmi olarak tebliğ edilir.

Tebliğ edilen maçların hakemler tarafından onaylanmasını takiben, en geç bir saat içinde listeler Federasyonumuzun resmi sitesi www.tff.org'da yayımlanarak kamuoyuna duyurulur.

Geçtiğimiz hafta perşembe günü de öğle saatlerinde Spor Toto Süper Lig hakemleri dahil olmak üzere hakemlerin tebligatları bu yönteme göre yapılmış olup, tebligat ve duyurudan sonra herhangi bir hakem değişikliği söz konusu olmamıştır.

Kamuoyunun bilgisine saygıyla duyurulur.

Merkez Hakem Kurulu

Türkiye Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena haber turu (24 Eylül 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.