comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

MHK Başkanı açıkladı! 'Kural hatası yok'

18 Eylül 2019, Çarşamba 12:30
MHK Başkanı açıkladı! 'Kural hatası yok'

MHK Başkanı Zekeriya Alp, Alanyaspor - Fenerbahçe maçıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Süper Lig'in 4. haftasında oynanan Alanyaspor - Fenerbahçe maçında kural hatası yapıldığı gerekçesiyle sarı lacivertliler TFF'ye itiraz başvurusunda bulunacak. MHK Başkanı Zekeriya Alp, bu gelişme sonrası Sözcü Gazetesi'ne açıklamalarda bulundu.
 

Fenerbahçe Haberleri: Alanyaspor maçında kural hatası var mı?


MHK Başkanı Zekeriya Alp, Halis Özkahya'nın çok başarılı bir maç yönettiğini belirterek, karşılaşmada kural hatası yapılmadığını dile getirdi. Zekeriya Alp, "Fenerbahçe itiraz edecekmiş. Bana göre kural hatası yok ama hukuk kuruluna başvurabilirler Orada incelenir. Halis çok iyi maç yönetti." dedi.

"BU HAKEMLERLE BU LİGİ GÖTÜRECEĞİZ"
Hakemlerin iyi maç yönettiğini belirten Zekeriya Alp, "Kesinlikle kural hatası yok. Çok da güzel maç yönetti; aslan gibi yönetti. Maçta hiçbir sorun yok. Ne yapalım? Bu hakemlerle bu ligi götüreceğiz. Galatasaray maçını Palabıyık kötü mü yönetti? Meler Beşiktaş maçında kötü müydü? Hem Fener hem Beşiktaş yenildi. Galatasaray zor kazandı. Trabzon beraberliğe razı oldu. Demek ki büyük-küçük takım yok. Hakemlerimiz çıkıp adam gibi maç yönetiyor. Hakemlerimizi kazanma yoluna gitmeliyiz. Çünkü sahada adaleti onlar sağlıyor." dedi.

"YORUMCULAR ORTAMI BİLEREK GERİYOR"

"Göreve başlarken Nihat Özdemir başkana da söyledim; her hakemi her maça veririm. Yok Fenerbahçe o hakemi istemiyor, yok Beşiktaş bunu istemiyor, Trabzon ile o hakemin sorunu var… ‘Şu maçta şu, bu maçta bu' yaklaşımıyla hakem de bulamayız. Neymiş VAR bunu görmüş, öbürünü görmemiş… Biz bilimsel çalışıyoruz. Hakem ‘siyah beyaz' hata yaptıysa dinlendirilir. Gözlemci raporuna göre karar veririz. Yorumcular ortamı bilerek geriyorlar."

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (10 Ocak 2020)