comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Mert Hakan Yandaş, Fenerbahçe'de!

06 Ağustos 2020, Perşembe 14:45
Mert Hakan Yandaş, Fenerbahçe'de!

Fenerbahçe, Mert Hakan Yandaş'ı transfer ettiğini resmen açıkladı.

FutbolArena - Fenerbahçe'de transfer çalışmaları devam ederken sözleşmesi elinde olan Mert Hakan Yandaş'ın transfer edildiği de resmen açıklandı. Sarı lacivertlilerden yapılan açıklamada oyuncuyla 4 yıllık sözleşme imzalandığı belirtildi.
 

Transfer Haberleri: Mert Hakan Yandaş'ın forma numarası


Fenerbahçe'den yapılan açıklamada, "Kulübümüz, Sivasspor ile sözleşmesi sona eren 1994 doğumlu futbolcu Mert Hakan Yandaş ile 4 yıllığına anlaşmıştır.
 
Çubuklu formamızı giyecek Mert Hakan'a büyük ailemize hoş geldin diyor; kendisine camiamızın limit tanımaz sevgisi ve desteğiyle formamız altında nice zaferler diliyoruz." ifadeleri kullandıldı.

12 NUMARALI FORMANIN DETAYI
Mert Hakan Yandaş, Fenerbahçe'de 12 numaralı formayı giyecek. Mert Hakan'ın, "12" numaralı formayı giymesinin sebebi her zaman ve özellikle son üç gündür kulübe limit olayından dolayı büyük destek veren taraftara teşekkür etmek. Yani Kulübün 12 numarayla poz verdirmesnin sebebi, Fenerbahçe için mücadele eden taraftarlara karşı bir jest yapmak, teşekkür etmek olarak belirtildi.

"ANLATILMAZ DUYGULAR YAŞIYORUM"

FBTV'ye açıklamalarda bulunan Mert Hakan Yandaş şunları söyledi:

"Anlatılmaz duygular yaşıyorum. Tarifi çok zor. Fenerbahçe'ye geldiğim için çok mutluyum. Benim için çok büyük bir onur. Lefter'in, Can Bartu'nun giydiği formayı giymek çok büyük onur ve büyük bir ayrıcalık. Bu şansı bana verenlere teşekkür ediyorum. Emre Belözoğlu'nu hep idolüm olarak gördüm. Türk futbol tarihinin en büyük oyuncusu. Onunla aynı mevkide oynamak benim için şans. Ondan öğreneceğim çok şey var. Duruşu ve karakteriyle tüm Türkiye'ye örnek oldu. Türkiye'nin en iyi orta saha oyuncusu."

"AHLAKLI VE DÜRÜST BİR KULÜBE GELDİM"

"Erol Hocamızın 3 senedir inanılmaz bir çıkışı var. Fenerbahçe ile ödeşleşmiş bir oyuncu. Onunla omuz omuza birlikte savaşarak her şeyin üstesinden geleceğiz. Transfer süreci biraz sancılı oldu ama ben hiçbir yerde konuşmadım. Hayatım boyunca verdiğim sözlerin arkasında durdum. O dönem konuşulanların arkasında duran tek kulüp Fenerbahçe oldu. Bana verilen sözlerin arkasında duran dürüst ve ahlaklı bir kulübe geldim. Başkanımız ve Emre abiye çok teşekkür ediyorum. Ne dediyse hep arkasında durdu."

Son dakika Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"