comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Mert Günok, Fenerbahçe'den neden ayrıldı? Antrenörü açıkladı

17 Ekim 2019, Perşembe 12:21
Mert Günok, Fenerbahçe'den neden ayrıldı? Antrenörü açıkladı

Milli Takımımızın Fransa ile oynadığı karşılaşmada yaptığı kurtarışlarla takımı ayakta tutan Mert Günok'u yetiştiren kaleci antrenörü Yavuz Şimşek açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - EURO 2020 Elemeleri'nde Türkiye'nin Fransa ile 1-1 berabere kaldığı karşılaşmad ayaptığı kurtarışlarla dikkat çeken Mert Günok'u yetiştiren antrenör Yavuz Şimşek, Milliyet'e özel açıklamalarda bulundu. Başarılı eldivenle yaptıkları özel çalışmaları anlatan Şimşek, "Telaş yapmaz, Buz gibidir. Ayakta kalır ve böyle olması çok önemli" dedi. 

"DOĞRU TEKNİKLERLE YETİŞTİ"
"İp gibi topa vurma özelliği vardı daha 10 yaşında. Fikirtepe'deki futbol okuluna gelmişti. Takip ettim. Sonra 13 yaşında Fenerbahçe altyapısına aldık. Bu yeteneğinin üzerine çalıştık. Mükemmel bir hücum tekniği var. Hangi zamanda topa vuracağını öğrettim. Üç yıl savunma tekniğiyle ilgili özel çalışmalar yaptık. Atlama-uçma psikozundan kurtardık. Fransa maçında da öyleydi. Üç defa plonjon yaptı. Topları hareket ederek aldı. Buz gibi diyorlar ona. Böyle olması çok önemli. Telaş yapmaz. Ayakta kalır."

FENERBAHÇE'DEN NEDEN AYRILDI?

"Mert, Fenerbahçe'de çok iyi oynarken kötü bir maç sebebiyle gitti. Bursaspor'da iyi değildi. O dönem sıkıntılı bir sürece denk gelmişti. Muslera olduğu için Galatasaray'ı tercih etmedi. Oynaması gerekiyordu. Hedefi İngiltere'de futbol oynamak. Fransa maçını izledim. Açıkçası çok duygulandım. Mert'i yetiştirdiğimi bilenler beni maç sonrası arayıp, tebrik etti. Bir antrenör için en değerlisi oyuncusunun bu performansını görmektir. Gurur duydum."

Son dakika Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"