comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Merih Demiral'dan Fenerbahçe itirafı! 'Güvenilmiyordu'

15 Kasım 2018, Perşembe 11:55
Merih Demiral'dan Fenerbahçe itirafı! 'Güvenilmiyordu'

Alanyaspor'da kiralık olarak forma giyen Merih Demiral'dan Fenerbahçe'de oynadığı dönemle ilgili açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Fenerbahçe'den Sporting Lizbon'a transfer olan ve sezon başında Aytemiz Alanyaspor'a kiralık olarak gelen Merih Demiral, sarı lacivertli takımdan Avrupa'ya gidişiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Portekiz'e giderek doğru bir karar verdiğini dile getiren Merih Demiral, "Fenerbahçe'de gençlere güvenilmiyordu" dedi. 

"FENERBAHÇE'DE OYNAMAM ÇOK ZORDU"
Fanatik Gazetesi'ne konuşan Merih Demiral şunları söyledi:

"Pereira döneminde 1 sezon boyunca A Takım ile idmanlara çıktım. Pereira'nın ikinci döneminde de devam edecektim. Ama o zaman Avrupa'ya gitmeye karar verdim. Profesyonel sözleşme teklif edilmişti ancak ben kabul etmeyip tercihi mi Avrupa'dan yana kullandım. Genç yaşta benim için önemli bir karardı. İyi ki o kararı vermişim diyorum. Çünkü o zaman gençlere çok önem verilmiyordu. Benim oynamam çok zordu. Fenerbahçe taraftarı bana sosyal medyadan da çok yazıyor. Bunlar benim hoşuma gidiyor çünkü doğru bir karar verdiğimi gösteriyor.”

"İLK SÖZLEŞME ÖNEMLİ"

“Fenerbahçe'de kalsaydım sürecin böyle gelişeceğini sanmıyorum. Gençlerin oynaması o dönemde çok zordu. Forma şansı verilmiyordu. Açık açık güvenilmiyordu. Profesyonel ilk sözleşmenin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Ayağınıza bir kelepçe gibi yapışabilir. Hedeflerinizi engelleyebilir. Tüm bunlar birleşince Avrupa fikri çok daha akıllıcaydı.”

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena haber turu (25 Mayıs 2019)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.