comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Meral Akşener'den çarpıcı Ali Koç ve Fenerbahçe seçim örneği

06 Haziran 2018, Çarşamba 20:56
Meral Akşener'den çarpıcı Ali Koç ve Fenerbahçe seçim örneği

İyi Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener, hafta sonu gerçekleşen Fenerbahçe seçimi hakkında konuştu. 

FutbolArena - İyi Parti Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener, Fox TV'de katıldığı programda futbola dair konuşurken, Fenerbahçe Kongresi'nde yeni başkan seçilen Ali Koç üzerinden çarpıcı bir örnek verdi. 

İyi bir futbol izleyicisi olmadığını söyleyen Meral Akşener, "Dürüst olalım, iyi bir futbol izleyicisi değilim. Ancak 80 yaşındaki kayınvalidem aman aman! Onunla bir futbol maçı izlemenizi tavsiye ederim. Benim ise oğlum Galatasaray Lisesi mezunu ve dolayısıyla Galatsaraylı. Ben de evlat durumundan Galatasaraylıyım." dedi. 


"ALİ KOÇ'UN 3-4 KATI FARKLA KAZANACAĞINI DÜŞÜNDÜNÜZ MÜ?"

Fenerbahçe'deki seçim hakkında konuşan Meral Akşener canlı yayında, "Çok samimi bir soru soruyorum. Ali Koç'un kazanacağınızı mutlaka ki düşünmüşünüzdür. Peki 3-4 katı oy farkıyla kazanacağını düşündünüz mü hiç? İşte buradan örnek veriyorum. Bir dip dalga geliyor." ifadelerini kullandı. 
 

Meral Akşener kimdir?


Meral Akşener (d. 18 Temmuz 1956; Gündoğdu, İzmit), Türk tarihçi ve siyasetçi, eski Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanvekili ve eski İçişleri Bakanı. 1995 ve 1999 Türkiye genel seçimlerinde Doğru Yol Partisi (DYP) milletvekili olarak meclise giren Akşener, 1996 ve 1997 yılları arasında Necmettin Erbakan tarafından kurulan koalisyon hükümeti'nde İçişleri Bakanlığı görevini sürdürmüştür. 2007, 2011 ve Haziran 2015 Türkiye genel seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) milletvekili olarak meclise girmiştir. Kasım 2015 genel seçimlerinde partisinden milletvekili adayı gösterilmemiştir.

FutbolArena Haber Turu (18 Ekim 2019)

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.