comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Melih Mahmutoğlu'ndan Ergin Ataman'a yanıt

10 Şubat 2018, Cumartesi 14:44
Melih Mahmutoğlu'ndan Ergin Ataman'a yanıt

Fenerbahçeli basketbolcu Melih Mahmutoğlu, Ergin Ataman'ın açıklamalarına yanıt verdi.

FutbolArena - Anadolu Efes Antrenörü Ergin Ataman, Fenerbahçe Doğuş'un kaptanı Melih Mahmutoğlu ile Obradovic arasında yaşanan olayın ardından menajerlerin kendisini aradığını söylemişti. Mahmutoğlu, Ergin Ataman'ın açıklamalarına yanıt verdi.
 

Melih Mahmutoğlu'ndan Ergin Ataman paylaşımı


Melih Mahmutoğlu yaptığı paylaşımda Ergin Ataman'a yanıt vererek, "Sayın Ergin Ataman, olmak istediğim ve olmaktan büyük mutluluk duyduğum yerin neresi olduğunu fotoğrafta görebilir." dedi.

İŞTE O PAYLAŞIM


ERGİN ATAMAN NE DEMİŞTİ?

*Obradovic'in Melih Mahmutoğlu ile yaşadığı olaya benzer bir ‘tokat olayı' yaşayan Ataman, konuya dair açıklamalarda bulunurken sitemini de dile getirdi:

"BEN BEDELİNİ ÖDEDİM"

- Tokat olayının ikisi de yanlış. Her ne kadar oyuncuyu uyarıcı, motive edici bir olay olsa da yanlıştı. Nitekim de ben, o yanlışın bedelini ödedim. Fazlasıyla ödedim. Türkiye'de günlerce, sizin gazetenizin baş yazarları da dahil olmak üzere linç yedim. Bunun sonunda da TBF'den tarihin en ağır para cezasını aldım; 75 bin TL. Bundan 3 yıl önceki parayla... Şimdi Obradovic'in olayı da aynen benim olayım gibi... Tasvip edilecek bir olay değil ama maalesef basketbolun agresifliği içinde böyle şeyler olabiliyor.

“BEN LİNÇ EDİLDİM, OBRADOVİC'İN OLAYINA DUYARSIZ KALINDI”

- Bunları tasvip etmek mümkün değil. Burada, Obradovic'in yaptığı harekete bir şey söylemek bana düşmez ama yorumum şu olabilir; Ben kimsenin görmediği bir olayda linç edildim, üstelik 75 bin TL'lik para cezasına çarptırıldım. Burada TV'de, kamuoyu önünde gerçekleşen bir olayda, TBF, spor kamuoyu duyarsız kaldı. O zaman hep Ergin Ataman mı bir şey yaptığında bu Türkiye'de sorun oluyor? Yani sonuçta ben bu ülkenin yetiştirdiği bir hocayım. Ben hep buradayım. Tabii ki bizim misafirlere kapımız açık, büyük saygı duyuyoruz. Ama misafirperverliğin de bir sınırı var. Onun için beklerdim ki TBF de bu konuda bir şey yapsın, bir şey söylesin. O dönem neredeyse benim basketbol hocalığıma son verecek konuşmalar yapıldı.

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena haber turu (20 Eylül 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.