comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Mehmet Topuz: "Bruno Alves'e tekme tokat daldım"

01 Mayıs 2020, Cuma 11:53
Mehmet Topuz:

Fenerbahçe'nin eski futbolcularından Mehmet Topuz, Bruno Alves ile yaşadığı kavgayı anlattı.

FutbolArena - Fenerbahçe'nin eski futbolcularından Mehmet Topuz, sarı lacivertli kulüpten ayrılış hikayesini anlattı. Fanatik Gazetesi'ne konuşan Mehmet Topuz, Bruno Alves ile ilgili, "Tekme tokat dalıp dövdüm" dedi. İşte Mehmet Topuz'un röportajından öne çıkanlar:

"BRUNO ALVES'E TEKME TOKAT DALDIM"
"Fenerbahçe'deki 7 yılımın her biri çok özel geçti. Güzel başarılar elde ettik. Son sezonumda Vitor Pereira geldi ve benim için kötü günler başladı. Türk futbolcuları dışlayan, yabancı futbolculara farklı davranan bir teknik adamdı. 2016'nın Mayıs ayında Samandıra'da idmandaydık. Bruno Alves antrenmanda genç oyuncumuz Uygar Mert Zeybek'e kasıtlı bir şekilde sert girince, bilek bağları koptu. Ben de kendimi tutamadım ve Alves'e tekme tokat daldım! Bu olaydan sonra kulüple tüm bağlarım koptu. Sezon sonunda zaten sözleşmem bitti ve uzatmayı teklif etmediler. Eğer yabancı hocalara bu kadar müsamaha gösterilirse, bundan her kulüp zarar görür. Biz Türk futbolcularda bundan nasibimizi alırız."

"FENERBAHÇE'YE YERLİ HOCA GEREK"

"Bana göre Fenerbahçe yabancı hocayla bir yere gidemez. Yabancı hocalar camiayı tanımıyor. Fenerbahçe'nin kaybedecek vakti de yok sabrı da... O nedenle mutlaka yerli bir hoca olmalı. Emre Belözoğlu ve Volkan Demirel gibi camia ile özdeşleşmiş güçlü isimler, bu hocaların arkasında dursun yeter. Yabancı hocaların Fenerbahçe'de başarı elde edemediğini gördük, bana göre yanlış seçimlerdi. Sonuç ortada."

Son dakika Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"