comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Mehmet Demirkol'dan Vedat Muriqi iddiası! "Kruse ile birlikte"

08 Temmuz 2019, Pazartesi 11:27
Mehmet Demirkol'dan Vedat Muriqi iddiası!

Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, Vedat Muriqi transferiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

FutbolArena - Fenerbahçe'nin yeni transferi Vedat Muriqi ile ilgili spor yorumcusu Mehmet Demirkol değerlendirmelerde bulundu. Kosovalı golcünün, Max Kruse ile birlikte iyi bir ikili olacaklarını belirten Demirkol, "Vedat sezonun en fazla ikili mücadele kazanan oyuncusu. Sırtı dönük oyunu biliyor. Ancak en önemlisi misal Rodrigues, Kruse, Moses arasında hepsinin bir takım olmasını sağlayacak becerikli ve dinamik bir bağlantı oyuncusu olabileceğini öngörebiliriz" dedi.
 

Fenerbahçe Transfer Haberleri: Mehmet Demirkol'un Vedat Muriqi yorumu


Fanatik Gazetesi'nde değerlendirmelerde bulunan Mehmet Demirkol şunları söyledi:

"Vedat Muriç'in ligin ikinci yarısında potansiyelden gerçek performansa geçişinin, Rizespor'un Okan Buruk'la oynamaya başladığı oyunla birebir bağlantısı var. Önde ikinci topları alan, akın sonlandıran pas trafiği iyi kalabalık oyun, Vedat'a iyi uydu. Ve Vedat bu oyunun oynanmasında temel rol oynadı. Vedat sezonun en fazla ikili mücadele kazanan oyuncusu. Sırtı dönük oyunu biliyor. Ancak en önemlisi misal Rodrigues, Kruse, Moses arasında hepsinin bir takım olmasını sağlayacak becerikli ve dinamik bir bağlantı oyuncusu olabileceğini öngörebiliriz. Vedat kaç gol atar bilmiyorum. Ama Kruse'yle birlikte sahada olacağına eminim. Ve hem arkasındaki hem önündeki oyuncuların, birkaç farklı oyunda en büyük destekçisi olacağını söyleyebiliriz.
"COCU VARKEN GELSE..."

Geçen sene Cocu'nun oyun sistemine transfer edilmiş olsa muhtemelen yedek olurdu. Ancak Ersun Yanal'ın patentli oyununda Vedat'ın iş yapabilme ihtimali çok yüksek. Bu transfer Okan Buruk'la ikinci yarıdaki oyuna uyumunun sonucu. Eğer Yanal başarılı olursa muhtemelen biz Kruse'nin mi Vedat'ın mı önde oynadığını anlamayacağız. Rolleri bütünleşecek. Ancak böyle olursa olur.

"5 KATINA GİDEBİLİR"

Peki Vedat transferi pahalı mı? Eğer başarılı olursa çok ucuz. 5 katına satabilirsin. Eğer başarısız olursa ortaya çıkacak batıkta 3.5 milyon Euro'nun lafı olmaz. Fenerbahçe'nin bu transferde Yanal'ın istediği oyuna Vedat'ın uyumu kadar önemli bir diğer avantajı ise oyuncunun adanmışlığı. İşini seviyor ve saha içindeyken hayatı futboldan ibaret oluyor. Ve hedefleri var. Geçtiğimiz 4-5 ayda bunu gördük. Başka bir sahnede başka bir Vedat."

Son dakika Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

Bilyoner'den 2.000 TL BilyonPuan HEDİYE!