comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Mehmet Demirkol'dan Tolgay Arslan kararına: "O kadarı ayıp olur"

25 Şubat 2020, Salı 19:54
Mehmet Demirkol'dan Tolgay Arslan kararına:

Mehmet Demirkol, Fenerbahçe teknik direktörü Ersun Yanal'ın Galatasaray derbisinde Tolgay Arslan'ı tercih etmesini eleştirdi.

FutbolArena - Galatasaray 21 yıl sonra Kadıköy'den galibiyetle ayrılırken, Fenerbahçe'nin sergilediği futbol eleştirilere neden oldu. Bein Sports Haber'de konuşan Mehmet Demirkol, Ersun Yanal'ın Tolgay Arslan kararı hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.
 

Mehmet Demirkol, Fenerbahçe - Galatasaray derbisi yorumları


"Fenerbahçe'nin orta sahasındaki problemi, Galatasaray orta sahası hocanın çok iyi çizdiği bir savunma oyunuyla çok güzel bozdu. Fenerbahçe zaten orada top yapamıyordu, hiç yaptırmadı. Burada bir başarı var. Ersun Yanal bakıyordur fikstüre ve 'Ben hala toparlayabilirim.' diyordur. Ama ben bu bağın çok çok zayıfladığını söylebilirim. Futbol şöyle bir iş, 3 hafta üst üste kazan, rakipler bir iki kaybetsin, gene olur."

"FATİH TERİM, TOLGAY'IN OYNAMASINI İSTERDİ"
""Fatih Terim dedi ya, 'Lemina'nın sahada olmasını isterdim.' diye, hocaya sorsan 'Fenerbahçe'de kim sahada olmasın?' diye, kafadan 'Luiz Gustavo' der. 'Peki yerine kimi koymak istersin?' deseler, 'Tolgay derim ama, o kadar da ayıp olur.' der. Fenerbahçe, 17. haftanın sonu itibariyle Galatasaray'ın 4 puan önündeydi. Şimdi Galatasaray nerede? 7 puan önde. 11 puan fark yaptı. Bu, değişiklik yapar büyük takımda. Büyük takım bir şeyleri değiştirir böyle krize girdiğinde."

"FENERBAHÇE'NİN PROBLEMİ DÜŞME HATTINDAKİ TAKIMLARA PUAN KAYBETMEK"

"Fenerbahçe'nin Galatasaray'a yenilmesi problem değil. Fenerbahçe'nin düşme hattındaki takımların tamamına puan kaybetmesi problem. Fikstürüne baktığında, 'Aa kolay maç.' diyebileceği maç yok. Çünkü puan kaybediyor onlara. Daha 3 hafta evvel, Mustafa Cengiz-Fatih Terim hangisi gidecek? diye konuşmuyor muyduk? O noktaya gelmedi mi? Biz getirmedik, kendilerinin konuşmaları o noktaya getirdi. Ancak bir liderlik gösterildi, ikisi de gösterdi ve o krizden çıkıldı

Son dakika Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

BİLYONER'E ÜYE OL, 10+10 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!