comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Mehmet Demirkol'dan Tahir Karapınar iddiası

09 Haziran 2020, Salı 23:13
Mehmet Demirkol'dan Tahir Karapınar iddiası

Mehmet Demirkol, Fenerbahçe'nin 8 maç teknik direktörlüğünü yapacak olan Tahir Karapınar'ı değerlendirdi.

FutbolArena - Fenerbahçe, Süper Lig'in kalan 8 maçında Tahir Karapınar'ın teknik direktörlük koltuğuna getirildiğini açıkladı. Bein Sports'ta konuşan Mehmet Demirkol, Tahir Karapınar tercihinin Emre Belözoğlu'na ait olabileceğini söyledi.
 

Mehmet Demirkol'dan Tahir Karapınar yorumları


"Sosyal medyada bir infial görüyorum. Bu, bir teknik direktör ataması değil. Sahaya çıkacak pro lisanslı bir hocaya ihtiyaç var ve belli ki Tahir hoca da altyapıda değerlendirilmek isteniyor. Zannediyorum Emre Belözoğlu'nun tercihi. Şimdilik kulübede pro lisanslı hoca olarak Tahir hoca oturacak. 'Fenerbahçe'nin teknik direktörü oldu.' demek değil bu. 3 ihtimal var. 1, gelecek olan hoca şu anda çalışıyor olabilir. 2, adam yurt dışındadır ya da çok düşük ihtimal, Emre Belözoğlu olabilir önümüzdeki sezon teknik direktör."

"GUARDİOLA BİLE OLSA SAVUNMAYA TRANSFER LAZIM"
"Hoca kim olursa olsun, Tahir hoca olsun, Guardiola olsun; Fenerbahçe'nin savunma hattına oyuncu alması lazım. Fenerbahçe'nin orta sahasını destekleyecek oyuncuya ihtiyacı var. Fenerbahçe'nin iyi bir kaleci performansına ihtiyacı var. 'Altay olmaz.' demiyorum ama Altay'ın daha iyi performans göstermesi lazım. Fenerbahçe'nin bir kere kadrosunun ana hattını bu sene, önümüzdeki sene bilmiyorum ama, yavaş yavaş oluşturmaya başlaması lazım. Bu bir karmadır. Gustavo gibi bir oyuncu da olur orada, Ömer Faruk olur, Vedat olur, bilmiyorum."

"TEKNİK DİREKTÖRÜN KRALINI GETİR, OLMAZ"

"Senelerdir kadro mühendisliği dediğimiz şey, oyuncu özellikleri, kulüp aidiyeti, taraftarla bağlantı, liderlik, hem sosyal hem teknik, bütün bunları bir araya getiren bir dizayn yapılması lazım. Fenerbahçe'nin kadro yapılanması yapması lazım. 2 senedir yapılamadı daha. Kadrosu kadar da oynamadı, kadrosu da yenilenemedi. Bugün teknik direktör getirmek, kralını getir olmaz. Şu günkü şartlarda özellikle."

Son dakika Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!