comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Mehmet Demirkol'dan Fenerbahçe'ye çözüm önerisi: "Kabul edilemez"

08 Mart 2020, Pazar 12:11
Mehmet Demirkol'dan Fenerbahçe'ye çözüm önerisi:

Mehmet Demirkol, Fenerbahçe'nin Denizlispor ile 2-2 berabere kaldığı maçı değerlendirdi.

FutbolArena - Fenerbahçe, Süper Lig'in 25. haftasında ağırladığı Denizlispor ile 2-2 berabere kaldı. Fanatik Gazetesi yazarı Mehmet Demirkol, Fenerbahçe - Denizlispor maçını köşesinde analiz etti. Mehmet Demirkol, Fenerbahçe'nin bir an önce sakinleşerek panik havasını atlatması gerektiğini ifade etti.
 

Mehmet Demirkol, Fenerbahçe - Denizlispor maçı yorumu


"Fenerbahçe'nin tartışmasız oyun temeli Ozan-Gustavo ikilisi... Gustavo'yu çıkarıp yerine Tolgay'ı koymak olmuyor. Tolgay'ın bu haliyle Fenerbahçe'de merkez/çapa olarak oynayabileceğini - hele de Gustavo'nun yerine - düşünmek sadece onun kalitesine, geçmişine güvenmekle olabilir. Çünkü form ve mental olarak asla bu seviyede değil. Eğer Fenerbahçe altyapısında şu anda Tolgay'ın orta sahalığı kadar stoperlik yapabilecek birisi yoksa kapatın gitsin orayı. 

"KABUL EDİLEBİLİR BİR ŞEY DEĞİL"
"Denizlispor eksik. Olcay sol bek oynuyor. Fenerbahçe buna rağmen Mevlüt-Muriç arkasına Kruse'yle çıkamıyor maça? Ferdi'yi sahaya sürmek tamam. Ama Ekici ve Tolgay'ın tempoyu doğru paslarla artırmaya faydaları yokken o da eriyor. Rakip savunmayı çıkarmayacak bir 2. top oyunu mümkün halbuki. 2 santrfor arkası Kruse'yle bir 4-3-1-2. 11'e 11'ken dahi Denizli'ye evinde mahkum olmak kabul edilebilir bir şey değil. Ancak eksikken son 5 dakikadaki baskıyı baştan koymak için ne yapılabilir diye düşünmek lazım."

"FENERBAHÇE'NİN SAKİNLEŞMESİ LAZIM"

"Galatasaray maçında bu Fenerbahçe'yi kim olsa yenebilirdi demiştim. İlginç olan krizin 1 ayda şampiyonluğun güçlü adayını kurutabilmesi. Bu kadar hızlı bir tepetaklak oluş az görülür. Fenerbahçe'de sakinleşme lazım. Bu panik ve negatif havayla bu iş yürümez."

Son dakika Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"