comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Mehmet Demirkol'dan Fenerbahçe ve Zico sözleri: "İş değişebilir"

01 Nisan 2020, Çarşamba 18:56
Mehmet Demirkol'dan Fenerbahçe ve Zico sözleri:

Mehmet Demirkol, Fenerbahçe teknik direktörlüğü hakkında ismi geçen Zico hakkında yorumlarda bulundu.

FutbolArena - Süper Lig'e verilen arada Fenerbahçe'nin yeni teknik direktör arayışları devam ediyor. Bein Sports Haber'de gündemi değerlendiren Mehmet Demirkol, Fenerbahçe ve Zico iddiaları hakkında açıklamalarda bulundu.
 

Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü kim olacak?


Mehmet Demirkol'un progrmdaki açıklamalarının satırbaşları şu şekilde:

"UEFA, bize bir şey sormayın diyor. Bakacağız diyor. Maçların ne zaman oynanacağı belli olmadığı için UEFA her şeyi ötelemiş durumda. Hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını düşünüyorum. Sosyal protokol değişiyor. Bu olaylardan sonra kolay kolay sarılıp öper misin birini? Yerel liglerin keyfi kaçabilir, biraz böyle bir risk var. Bu kriz sonrası İngiltere Ligi'nin çok büyük bir yeri kaplama ihtimali yok değil. Umarım bu olmaz."
"MAAŞLARIN BALON OLDUĞUNA KATILIYORUM"

"Maaşlar balon buna katılıyorum ama ne balon değil ki? Hizmet sektörü. Sonuçta kapitalizm böyle bir şey. Satın alan, fiyatı belirliyor. Bu fiyatın artması demek, sınıfsal bir durum aslında. Adam Gareth Bale'e 100 milyon euro verirken, 50 milyon euro verse alamayacak mıydı? 100 milyon euro'yu veren olmak istiyor. 220 milyon euro'ya transfer yapan, 'Benim' demek istiyor. Geri kalan herkesi ezmek için. Bu, sınıfsal bir durum."

EMRE BELÖZOĞLU FUTBOLU BIRAKACAK MI?

"Bunun kararını sadece Emre verebilir. Emre, bu sene de Fenerbahçe için çok iyi başladı. Hatta sezon başında Fenerbahçe'nin en iyi oyuncusu dedik ama sonra süreklilik sağlayamadı. Önemli olan, Fenerbahçe'nin bir oyun oturtup Emre'ye verebileceğinden fazla yük vermemesi gerekiyor. Şunu söyleyebilirim ki, eğer Emre Başakşehir'de kalsaydı seneye de oynardı."

"FENERBAHÇE'DE ZİCO'NUN İSTEDİĞİ BİR KADRO KURULABİLİR"

"Normal şartlarda derim ki, şu finansal koşullarda Fenerbahçe-Zico ne kadar olur, ne kadar olmaz. Ama finansal fair-play askıya alındıktan sonra muhtemelen Fenerbahçe'nin elinin bollaşacağını söyleyebiliriz. Böyle olursa da, Zico'nun istediği gibi bir kadro kurulabilir. İş değişebilir. Ancak Fenerbahçe'nin uzun vadeli yatırım planını mutlaka ortaya koyması lazım. Fenerbahçe'nin, 'değiştirme' işini değiştirmesi lazım. O yüzden de bir sistem kurması lazım. Bu sistem de, bence Alman ekolü bazlı olmalı. Fenerbahçe'nin bir teknik direktöre değil, sisteme ihtiyacı var diyorum ya, tabii ki Zico'dan faydalanılabilir. Zico, her şeyin başında büyük bir sportif figür. Dünyanın her yerinde tanınan biri."

Son dakika Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!