comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Mehmet Demirkol: "Yabancı sınırıyla, Türk futbolcu yetişme farklı durumlar"

13 Kasım 2017, Pazartesi 11:58
Mehmet Demirkol:

Mehmet Demirkol, A Milli Futbol Takımı ve ülkemizdeki tartışılan yerli futbolcu yetiştirememe ile ilgili yorumlarda bulundu. 

FutbolArena - Mehmet Demirkol, NTV Spor'da yayınlanan Spor Servisi programında milli takım, yerli futbolcunun yetişmesi ve yabancı sınırıyla ilgili önemli açıklamalar yaptı. 

Demirkol, yabancı sınırıyla Türk futbolcunun yetişmesinin farklı durumlar olduğunu belirterek, ligin asist krallığında ilk 5 sırada Türk oyuncuların olduğuna dikkat çekti.
 

Mehmet Demirkol'un milli takım ve yabancı sınırı açıklamaları


"DENİZ TÜRÜÇ İNANILMAZ BİR DEĞİŞİM GÖSTERİYOR"
Deniz Türüç inanılmaz bir değişim gösteriyor. Quaresma'ya benzer işler yapıyor. Hollanda alt yapılı. Emre Akbaba müthiş bir hücum gücü. Seyretmesi çok keyifli. O da Fransa alt yapılı. Biz yetiştiriyor muyuz? Bunu yapmamız lazım.

"ÇOCUKLARI SPORLA OYALAMAK LAZIM"

Biz önce bu işleri yapalım. Ondan sonra yabancıyı isterseniz 3'e indirelim. Ben razıyım. Türkiye'de uyuşturucu problemi var. Çok ucuz uyuşturucu satılıyor sokaklarda. Genç çocuklarımızı sporla oyalamamız lazım. Çocuğu yormamız gerekiyor.

"EĞİTMENE İHTİYACIMIZ VAR"

Bizim asıl eğitmene ihtiyacımız var. Alt yapı eğitmenliğinin hedef olması lazım. Özel sektörün değil devletin yapması lazım bunu. Beden Eğitimi yüksek okullarının üzerine daha çok eğilmeliyiz.

"İŞ ADAMLARI PARA YATIRSIN"

İş adamlarına sesleniyorum. Futbolcu yetiştirmek çok önemli bir iş. Gidin paranızı yatırın, vallahi çok kazanırsınız. Kaynak çok bizim elimizde. 10 yıl sonra para basarsınız."

Süper Lig ile ilgili son dakika gelişmelerine Süper Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena haber turu (14 Temmuz 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.