comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Mehmet Demirkol: "MHK Başkanı yabancı olsun"

12 Şubat 2020, Çarşamba 20:49
Mehmet Demirkol:

Mehmet Demirkol, Süper Lig'de son haftalara damga vuran hakem tartışmalarını değerlendirdi.

FutbolArena - Süper Lig'de kulüplerin MHK ve TFF'ye yönelik tepkileri devam ediyor. Fenerbahçe taraftarları son olarak TFF binası önünde toplanakarak Nihat Özdemir ve MHK'yı istifaya davet etti. Bein Sports Haber'de konuşan Mehmet Demirkol, "MHK Başkanı yabancı olsun" yorumunda bulundu.
 

Mehmet Demirkol'dan hakem ve MHK açıklamaları


"Bir ülkede 10 tane çok iyi hakem çıkarmak kolay bir şey değil. Benim istediğim şey standart. Hal ve tavırdan, güler yüzlülüğe kadar. Ama asıl istediğim şey şeffaflık. Hala Fenerbahçe - Aytemiz Alanyaspor maçındaki o 2 penaltı kararında neden bu kararların verildiğini bilmiyorum. Bilmemeli miyim? Bu yanlış."

"MHK BAŞKANI YABANCI OLSUN"
"Hakemlere karşı toplumsal bir güvensizlik var. Kulüpler, kendi ürünlerinin sağlıklı ve güvenilir olduğuna izleyenleri ikna etmek zorundalar. Tam tersini yapıyorlar. Biz kazanamıyorsak, bu güvenilmezdir diyorlar. MHK Başkanı yabancı olsun. Ama herhangi bir yabancı olmasın. Kolay kolay manipüle edemeyeceğin bir yabancı olsun. Bir dönem için olabilir, eğer yabancı isteniyorsa. Ben, 15 yıldır bu ülkede doğru dürüst maç yönetmeyen ama hakemlik yapan hakemler biliyorum."

YABANCI SINIRLAMASI HAKKINDA

"Yabancı sınırlaması olsun.' 'Kaç olsun?'. '6 olsun.' Sen 6 taneyle oyna. Ben sana zorla 10 taneyle oyna mı diyorum? Yanılıyor olabiliriz. Bu kadar hoca itiraz ettiğine göre bir yanlışımız olabilir ama bunun nedenlerini anlatmaları lazım. Ben anlayamıyorum nedenlerini."

"LJAJİC O FUTBOLCU DEĞİL"

"Kötü bir futbolcu değil Ljajic. Ama 'O' futbolcu değil. Şifo Mehmet, Sergen, Tümer falan değil. Ljajic'in bilmediği şey mevki değil, rol. Rol ona fazla. Daha belirgin ve kolay bir role ihtiyacı var."

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da.

FutbolArena Haber Turu (20Şubat 2020)