comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Mehmet Demirkol: ''Giuliano'dan 10 numara gelişim''

27 Kasım 2017, Pazartesi 09:45
Mehmet Demirkol: ''Giuliano'dan 10 numara gelişim''

Fenerbahçe, Brezilyalı yıldızı Giuliano'nun golü ile Antalyaspor deplasmanıdan 3 puanı kazanmayı başardı. Spor yorumcusu Mehmet Demirko, mücadeleyi köşe yazısında değerlendirdi.

FutbolArena - Fenerbahçe, Antalyaspor karşısında Brezilyalı yıldızı Giuliano'nun ayağından buluduğu golle deplasmandan 3 puanı çıkaran taraf oldu. Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, Feberbahçeli Giuliano'nun gelişimine dikkat çekti.


Mehmet Demirkol'dan Giuliano yorumu


Brezilyalı yıldız Giuliano, Antalyaspor deplasmanında attığı golle takımına 3 puanı kazandıran isim oldu. Mehmet Demirkol, Fanatik Gazetesi'nde Giuliano'nun gelişimine dikkat çekti.

''GİULİANO GELİŞİM SAĞLIYOR''
''Fenerbahçe açısından Giuliano'nun santrfor arkasında olması hem sağ kanatta hem 10 numarada gelişim sağlıyor. O olmasa Fenerbahçe uzak şutlar dışında bir şans bulamazdı. Çünkü Janssen tüm mücadelesine rağmen şut kalitesi açısından vasatın çok altında.''

''GİULİANO TOPU 70 METRE TAŞIYACAK İSİM DEĞİL''

''Souza ve Topal'ın ona yaklaşması ve alan kat eden ve adam geçen paslar atması çok nadir. İlk yarının ikinci bölümünde bunu belli oranda yapınca Aatif ve iki savunma beki oyuna girebildi ve gol pozisyonu sayısı yeterli olmasa da iyi deplasman oyunlarından birini oynadı. Rakip alana yerleşebildiler. İkinci yarıda ise klasik olarak Fenerbahçe arkada beklemeye rakibi de çağırmaya başladı. Bu tip oyunda Souza ve Topal savunmanın arasında gömüldüğü için Fenerbahçe'nin kontra yapması çok zor oluyor. Giuliano 70 metre top taşıyabilecek bir oyuncu değil. Oyunu rakip ceza sahası çevresine yığabilirseniz performans alabiliyorsunuz. Ama arkada beklerken, hayır.''

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)