comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Mehmet Demirkol: "Fenerbahçe dolandırılmış."

07 Ocak 2018, Pazar 23:20
Mehmet Demirkol:

Fenerbahçe'de transfer gündemini ve Van Persie'nin takımdaki durumunu yorumlayan Mehmet Demirkol önemli açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Fenerbahçe'de Aykut Kocaman tarafından bileti kesilen ve Antalya kampına alınmayarak kadro dışı bırakılan Van Persie'nin sözleşmesinin sona erdirilmesi için menajeriyle görüşmeler devam ederken, NTV Spor yorumcusu Mehmet Demirkol Hollandalı futbolcunun geliş süreciyle alakalı çarpıcı yorumlarda bulundu. 


Fenerbahçe transfer yapacak mı? (2018)


Fenerbahçe'de transfer gündemini ve Van Persie'nin takımdaki geleceği hakkında Mehmet Demirkol NTV Spor'da şu ifadeleri kullandı:

"FENERBAHÇE DOLANDIRILMIŞ"
Fenerbahçe'nin işi kolay değil. Çok transfer beklentisi var ama çok zor. Hem finansal olarak zor, hem de kadro dolu. Van Persie'nin yılda 5 milyon euro'yu bırakıp gitmesini fazla hayalcilik. Nasıl oluyor anlamıyorum. Bu oyuncu sakat. Bizi kandırmışlar dedi. Sakat olduğu baştan belirlenmiş. Bile bile mi alındı? Sakat olduğunu bile bile aldıysan geri dönüşü olmaz. Ancak sakatlandığı sakatlandıysa Fenerbahçe kulübü bir nevi dolandırılmış demektir. Sözleşmenin bu şekilde devam etmemesi gerekir. Yani şu da var, Van Persie'nin Fenerbahçe'den toplamda kazandığı para, Beşiktaş'ın Cenk Tosun transferinden kazandığı para fazla. 

ADVOCAAT'IN YARDIMCISINDAN ÖVGÜ

Öte yandan Fenerbahçe'nin eski teknik direktörlerinden Dick Advocaat'ın yardımcılığını yapan Cor Pot, Goal'e yaptığı açıklamada Van Persie hakkında, "O gerçek bir profesyonel. Fiziksel olarak hazır durumda olursa Feyenoord'a büyük katkı sağlar. Feyenoord'da çok gol atacağından eminim. Yeter ki fit olsun. Van Persie hala bir değer ve değer Feyenoord'a büyük katkı sağlayacaktır." diye konuştu. 

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)