comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Mehmet Demirkol: 'Aykut Kocaman'ın planı daha iyiydi'

18 Mart 2018, Pazar 09:27

Fenerbahçe ile Galatasaray, Spor Toto Süper Lig'in 26. haftasında oynanan derbide 0-0 berabere kaldı. Fanatik yazarı Mehmet Demirkol, derbiyle alakalı bir yazı kaleme aldı.

FutbolArena - Fenerbahçe, Spor Toto Süper Lig'in 26. haftasında Galatasaray ile sahasında 0-0 berabere kaldı. Spor yazarı Mehmet Demirkol, mücadeleyle ilgili bir yazı kaleme kaleme aldı.

Fanatik'te yazan Mehmet Demirkol, mücadeleyi değerlendirirken Aykut Kocaman'ın Fatih Terim'e oranla daha iyi bir planı olduğunu söyledi.
 

Mehmet Demirkol'un Fenerbahçe - Galatasaray derbisi yazısı


Galatasaray'ın ilk yarıda ne yapmaya çalıştığını anlayamadım. Stoperlere basmadılar. 2. bölgeye kadar Fenerbahçe'nin çıkmasını beklediler. Bunun sebebini anlamak güç. Halbuki orada bir kalite sorunu var ve Galatasaray'ın tanıdığı bu rahatlık onları ileri taşıdı. Buna Aykut Kocaman'ın ön alanda yaptığı değişik kurgu da eklenince ibre Fenerbahçe'ye döndü. Ekici ve Soldado önde net bir kalite, top kontrolü artısı demekti. Yani aslında her şey Fenerbahçe'ye yakın hale geldi. Fakat ful stada rağmen top yekun inancın biraz eksik olduğunu söylemek lazım. İkinci yarıda Galatasaray'ın hızlı çıkıp bulduğu net 3 pozisyon üzerinden planının doğru olduğu hükmüne varmak doğru olmaz. Kötü plana rağmen ön alandaki kalite farkıyla bu noktaya geldiler demek daha doğru. Aykut Kocaman'ın planı Terim'den daha iyiydi.
GECENİN SORUSU

10 kornerden sadece birini doğru kullanabildi Fenerbahçe. Bu kadar duran top zaafı yaşayan bir takıma karşı ön direk vuruşu yapmamak anlaşılmaz. Bunu nasıl planlamadılar?

MAÇIN STARI

Muslera ve Volkan arasında kaldım. Volkan'ın kurtarışlarının Uruguaylı'dan daha önde olduğunu söyleyebilirim. Özellikle Nagatomo'nun şutuna verdiği reaksiyon olağanüstüydü.

MAÇIN OLAYI

Fenerbahçe'nin 20 yıllık yenilmezliği baskı açısından Galatasaray'dan çok Fenerbahçe'ye etki yapıyor. Ezer geçerizden ziyade aman bozulmasın ruh haline giriliyor. Kimin için lanet emin değilim.

KISA MESAJ

Fenerbahçe'nin sağ kanadında hangi 2'liyi koysanız bunun altında kalmaz. Acı.

Spor Toto Süper Lig ile ilgili son gelişmelere Spor Toto Süper Lig Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena haber turu (20 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.