comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Mehmet Demirkol: ''Aykut Kocaman suni fark tanımlamasında haklı çıktı''

04 Aralık 2017, Pazartesi 09:30
Mehmet Demirkol: ''Aykut Kocaman suni fark tanımlamasında haklı çıktı''

Fenerbahçe, Kasımpaşa engelini rahat geçti. Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, Fenerbahçe'nin kendi özüne döndüğünü belirtti. 

FutbolArena - Fenerbahçe dün akşam Ülker Stadyumu'nda oynanan maçta güzel ve rahat bir skor ila Kasımpaşa engelini geçmeyi başardı. Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, Fenerbahçe - Kasımpaşa mücadelesini Fanatik Gazetesi'ndeki köşe yazısında değerlendirdi.


Mehmet Demirkol'dan Fenerbahçe - Kasımpaşa maçı yorumu


Fenerbahçe, Kasımpaşa engelini rahat geçti. Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, Fenerbahçe'nin kendi özüne döndüğünü belirtti. Demirkol, Aykut Kocaman'ın suni puan fark tanımlamasında da haklı çıktığını belirtti. 

''FENERBAHÇE GİBİ''
''Aykut Kocaman suni fark tanımlamasında an itibarıyla haklı çıktı. Sadece bu bile çok ihtiyaç duyduğu psikolojik bir zafer. Zira arada bir istifa krizi atlatıldı... Oyun yerlerde sürünürken, ‘Valbuena dışında takımda oynayan oyuncu yok' fikri hakimken, dün Valbuena'sız net bir baskı oyunu uygulatabildi. Kasımpaşa gibi hızlı 4 hücumcuya sahip bir takıma karşı özellikle ilk yarıda oynanan oyun mükemmeldi.

GİULİANO MERKEZE GEÇİNCE

Dakika 35'i gösterdiğinde Fenerbahçe yüzde 73 topa sahipti. Ve bu yüzdeye topu rakip ceza sahası çevresinde sürekli tutarak sağladılar. Çizgiye inip neredeyse hiç rastgele içeri doldrumadan oynadılar. Giuliano'nun merkeze geçişinden sonra dokunduğu pozisyonlarda bir iyileşme görülüyordu. Bu maçta bu zirveye çıktı.

KENDİLERİNİ AŞTILAR

Dirar ve Aatıf topu verdiklerinde alabilecekleri birini buldukları için oyuna girdiler. Onlarla birlikte özellike Souza ve Şener de zirve yaptı. Bundan önceki maçlarda olduğu gibi kaleye gelen 2. top gol olmasına ve devreye böyle gitmelerine rağmen bu kez bunu bir mazeret olarak kullanmadılar ve ikinci yarıya da baskıyla başladılar. 3-1 olana kadar Kasımpaşa orta sahayı geçemedi. Souza'nın Topal'ın yanında değil önünde oynaması önemli... Ancak asıl önemlisi Roman ve Skertel'in normalde Souza-Topal ikilisinin olduğu yerde oyunu kabul etmeleri. Kasımpaşa'nın kontra silahını peşlerinden koşarak değil, kaynağında durdurdular. Muhtemelen takım boyu en düşük maçları bu oldu. Ve yine muhtemelen topu geri kazanma süresinde de kendilerini aştılar.

RAKİBİ ÇAĞIRMADAN

Kasımpaşa maçı Fenerbahçe için bir ölçüdür. Giuliano'nun geri koşmak zorunda kalmadan, dinç kalıp hep çerçevenin karşısında kalması da her şeydir. Şimdi Fenerbahçe santrfor ekibinde olup da bu oyundan ve bu oyuncudan etkilenmeyen, iştahlanmayan, ‘sahada olsaydım hat-trick yapardım' demeyen varsa hemen vedalaşmalı. Aykut Kocaman'ın takımı dün rakip kaleye gitmeyi düşünmeyen o eski ekip değildi. Golü bulduktan sonra zorla rakip takımı çağıran ekip de değildi. Dün Fenerbahçe'yi izledik. Olması gerektiği gibi.''

Sarı Lacivertli takımla ilgili Fenerbahçe Haberleri için özel sayfamızı takip edebilirsiniz.

FutbolArena haber turu (26 Mart 2019)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.