comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Mehmet Demirkol: ''Aykut Kocaman ne yaparsa olmuyor''

04 Şubat 2018, Pazar 09:20
Mehmet Demirkol: ''Aykut Kocaman ne yaparsa olmuyor''

Fenerbahçe, Gençlerbirliği'ne sahasında 2 puan bıraktı. Fanatik Gazetesi köşe yazarı Mehmet Demirkol mücadeleyi köşe yazısında değerlendirdi.

FutbolArena - Fenerbahçe sahası Ülker Stadyumu'nda Gençlerbirliği karşısında büyük şok yaşadı. Sarı lacivertli takım Ankara temsilcisine sahasında 2 puan bıraktı. Fanatik Gazetesi köşe yazarı Mehmet Demirkol mücadeleyi köşe yazısında değerlendirdi.


Mehmet Demirkol'den Fenerbahçe - Gençlerbirliği maç yazısı


''AYKUT KOCAMAN NE YAPSA OLMUYOR''

''Gençlerbirliği maçı 1 isabetli şut 2 gol ve 1 puanla bitirdi. Savunma yapabildiler mi diye sorarsanız, hayır! Aykut Kocaman'ın hakem ve bireysel hatalar klasmanında değerlendireceği bir durum var diyebiliriz. Öyle olduğunu düşünmüyorum: İlk golde Volkan'la Dirar konuşmuyor. Volkan yanlış çıkıyor. Çıktığın zaman herkesi ezmelisin. Dirar kaleye doğru vuruyor. İkinci golde Topal'ın müdahalesi de Dirar'ınkinden farklı değil. 85'te net pozisyonda Fernandao'yla Dirar birbirine giriyor. 93'te Valbuena gollük şuta giderken Topal onu sakatlıyor. Bu kadar tekrarlayan bireysel hata sistem hatasıdır. Kocaman'ın ekibi, istifasının ardından Avrupa'da en çok enerji harcayan takım.
Ancak Kocaman ne yapsa olmuyor. Yetmiyor. Yanlış olan ne? Yorumcular mı? Gerekiyorsa bundan sonra eleştiri yapmayacağım. Ama hoca da Alper'in golünden sonra ayakkabılarına bakmayacak. Golü yedikten sonra arkasını dönüp su içmeyecek.

GECENİN SORUSU

 Bireysel hata nedir? Sürekli bireysel hata yapıyorsan bireysellerde sorun var demek değil midir? Böyle düşünebilirsiniz. Ancak öyle değil. Sürekli tekrarlayan bireysel hata sistem hatasıdır.

MAÇIN STARI

Alper yetenek olarak biraz üst seviye oyuncuları etrafında bulunca enerjisinin karşılığını buldu. Asla yetenek olarak Fenerbahçe'nin 11 oyuncusu olduğunu düşünmüyorum. Ama çalışkanlığını ve mücadelesini takdir etmemek olmaz.

MAÇIN OLAYI

Kuşkusuz Mete Kalkavan hakem materyali değil. Yüzünün ifadesi bile hakem olamayacağını söylüyor. İssah'ı umut vaat eden akını kesmekten atmayınca Ümit Özat'ı oyundan çıkarması maçın olayı.

KISA MESAJ

Aykut Kocaman'ın içine düştüğü ruh halinden çıkması lazım. Fenerbahçe taraftarı inandığı bir teknik adam varsa yorumcuların kralını konuşamaz hale getirir. Halbuki taraftar en ağır yorumu yapıyor.''

Sarı Lacivertli takımla ilgili Fenerbahçe Haberleri için özel sayfamızı takip edebilirsiniz.

FutbolArena haber turu (25 Eylül 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.