comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Mehmet Ali Aydınlar sözünü tuttu! 45 milyon Euro...

19 Ocak 2018, Cuma 16:23
Mehmet Ali Aydınlar sözünü tuttu! 45 milyon Euro...

Fenerbahçe'nin yeni forma sponsoru Acıbadem olurken Mehmet Ali Aydınlar önceki yıllarda söylediği sözün arkasında durarak Fenerbahçe'nin şike sürecindeki zararını bizzat üstlendi.

FutbolArena Özel - Fenerbahçe Kulübü ile Acıbadem Sağlık Grubu arasında forma sponsorluğu anlaşması imzalandı. Fenerbahçe'nin eski yöneticilerinden Mehmet Ali Aydınlar ise daha önce verdiği sözün arkasında durarak önemli bir maddi destekte bulundu.
 

Fenerbahçe'de Mehmet Ali Aydınlar yönetime girecek mi?


Şike sürecine kadar Fenerbahçe'nin Aziz Yıldırım'dan sonraki başkanı olarak görülen ancak 3 Temmuz'daki duruşuyla sarı-lacivertli camiada istenmeyen adam durumuna düşen Mehmet Ali Aydınlar, TFF Başkanı olduğu dönemden sonra Fenerbahçe'nin girdiği zararı karşılayacağını söylemişti.

MEHMET ALİ AYDINLAR SÖZÜNDE DURACAK
Hatırlanacağı üzere Aydınlar şike sürecinde, "Fenerbahçe dava sonucunda beraat eder, disiplin kurullarında suçsuz bulunur ve CAS'tan davayı kazanırsa, parayı tahsil etmeleri için Federasyona gitmelerine gerek yok. O durumda 45 milyon Euro'luk tazminatı cebimden ödeyeceğim" demişti.

Aydınlar'ın bu kararını aracılar vasıtasıyla yönetime ilettiği hatta fırsat verilmesi halinde sponsor olarak kulübe destek vermeye de hazır olduğunu her fırsatta dile getirdiği yazılmıştı. Mehmet Ali Aydınlar böylelikle kulübe forma sponsoru olarak bu tazminatı ödemenin ilk adımlarını attı.

YÖNETİME GİRMEYECEK

Mehmet Ali Aydınlar futbol takımına forma sponsoru olurken, Voleybol takımına ve Üniversite'ye de destek verecek. Ayrıca sağlık sponsoru da olan Mehmet Ali Aydınlar yönetimin listesine ise girmeyecek. Aydınlar dışarıdan destek vermeyi sürdürecek.

Sarı Lacivertli takımla ilgili Fenerbahçe Haberleri için özel sayfamızı takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)