comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Max Kruse neden ayrıldı? "Risk almak istemiş olabilir"

18 Haziran 2020, Perşembe 18:43
Max Kruse neden ayrıldı?

Mehmet Demirkol, Max Kruse'nin Fenerbahçe ile yaşadığı olaylı ayrılığı yorumladı.

FutbolArena - Fenerbahçe'nin Trabzonspor ile oynadığı maçtan önce apandist ameliyatı olan Max Kruse, sürpriz bir hamle yaparak sözleşmesini tek taraflı feshetti. Bein Sport'a konuşan Mehmet Demirkol, Max Kruse'nin ayrılığı hakkında yorumlarda bulundu.
 

Mehmet Demirkol'dan Max Kruse sözleri


"Kruse'nin sadece finansal bir sebepten dolayı ayrıldığını düşünmüyorum. Zannediyorum ki 4 milyon euro civarında bir paradan bahsediyoruz, imza parasıyla birlikte. Kruse'nin de muhtemelen kendi açıklaması vardır. Risk almak istemiş de olabilir. Bu dönem önemli olan karlılık değil, sürdürülebilirlik. Düşmeden durabiliyor musun? Herkes için geçerli olan o."

FENERBAHÇE YÖNETİCİSİNDEN MAX KRUSE AÇIKLAMASI
Fenerbahçe'nin Hukuktan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Alper Pirşen, Max Kruse'nin ayrılığıyla ilgili Bein Sports'a konuştu:

"Kruse, bundan sonra büyük ihtimalle başka bir yerle anlaşmaya çalışacak ama bunun ciddi riskleri olabilir. Kendisine kulüp ararken, biz de kulüplere hatırlatmada bulunacağız. 'Bu oyuncuyla anlaşırsanız, bize karşı tazminat sorumluluğunuz olabilir.' şeklinde. Max Kruse, risk almayı tercih etmiş. Kaba tabirle, 'Kolay para peşine düşmüş.' diye tahmin ediyorum. Bu işin peşini bırakmayacağız. Futbolcuyu bizden daha zor bir dönem bekliyor."

Son dakika Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

BİLYONER'E ÜYE OL, 10+10 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!