comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Max Kruse, İstiklal Marşı gerçeğini açıkladı

29 Ekim 2019, Salı 11:18
Max Kruse, İstiklal Marşı gerçeğini açıkladı

Fenerbahçe'nin Galatasaray ile karşılaştığı derbide İstiklal Marşı'nı okuyan Max Kruse konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Süper Lig'de Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanan maçta İstiklal Marşımızı okuyan Alman futbolcu Max Kruse, marşı nasıl öğrendiğini ve bunu neden yaptığını anlattı. Fenerbahçe YouTube kanalında 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda yayınlanan videoda açıklamalarda bulunan Max Kruse, "Bunu şov için yapmadım" dedi.
 

Fenerbahçe Haberleri: Max Kruse İstiklal Marşı izle


Fenerbahçe'nin yayınladığı videoda konuşan Max Kruse şunları söyledi:

"Fenerbahçe'ye gelmek benim için doğru bir karardı. Burada 3. ayımı geçirdikten sonra bunu söyleyebilirim. Buraya geldiğimde çok iyi karşılandım. Artık bu ülkenin bir parçasıyım. Türkiye'nin en büyük kulübünde oynuyorum ve insanlara saygımı göstermek istedim. Milli marşı okuma sebebim buydu. Bu ülkenin ve burada yaşayan insanların bir parçası olmayı denedim."
"İSTİKLAL MARŞI'NI TÜRKİYE MAÇINI İZLERKEN DUYDUM"

"Buradaki insanlar çok iyi. Buradaki misafirperverlik Almanya'ya göre daha farklı. Almanya'da her şey planlıdır, burada ise herkes daha rahat ve daha cana yakın. İstiklal Marşı'nı bir önceki milli arada Türkiye'nin maçını izlerken duydum. Odamda 3-4 hafta içerisinde öğrendim. Zor oldu çünkü yeni bir ülkeye ve dile alışmak da kolay değil. Denedim ve amacıma ulaştım. 2019 Dünya ve Türkiye Fair Play ödülüne aday gösterilmek benim için bir onur. Daha önce böyle bir ödüle aday gösterilmemiştim. Bu kadar büyük bir etki yaratacağını tahmin etmemiştim. Bunu şov için yapmadım. Benim için büyük bir onur."

Son dakika Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"