comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Mauricio Lemos: 'İlk defa 2 penaltıya sebep oldum'

09 Ekim 2020, Cuma 18:27
Mauricio Lemos: 'İlk defa 2 penaltıya sebep oldum'

Fenerbahçe'nin yeni transferi Mauricio Lemos, Fatih Karagümrük maçındaki performansı hakkında konuştu.

FutbolArena - Fenerbahçe forması giyen Uruguaylı stoper Mauricio Lemos, 2 penaltıya sebep olduğu Fatih Karagümrük maçı hakkında FB TV'ye açıklamalarda bulundu.

"İKİNCİ PENALTIDA TOPA TEMASIM OLMADI"
"Gerçekten çok kötü bir his. Defans oyuncusu penaltıya sebebiyet verdiğinde çok kötü hisseder. Günümüz futbolunda bunu daha sık görüyoruz çünkü artık VAR sistemi var. Bütün ince detaylar net şekilde gözüküyor. Top eline değmiş mi, defans oyuncusunun bir müdahalesi var mı, bunlar çok net gözüktüğü için biz defans oyuncuları böyle bir risk altındayız. Son maçta 2 penaltıdan ilki elime çarptı. Fakat ikinci pozisyonda, hakeme de söyledim herhangi bir temasım olmadı, dokunmadığımı söyledim. Görüntülerde de bu çok net şekilde belli oluyor. Tabi hakemler de hata yapabilirler, onların da bizim de elimizden gelenin en iyisini yapıp bu hataları minimuma indirmemiz gerekiyor. Daha önce tek maçta 2 penaltıya sebebiyet vermemiştim."

"ALTAY'A GİDİP MİNNETTAR OLDUĞUMU SÖYLEDİM"

"Tabi ki ben o an tünelden soyunma odasına giderken çok kızgındım ve o kızgınlıkla penaltıyı izleyecek bir televizyon bulamadım. Daha sonra çığlıklar duydum ve penaltının gol olduğunu düşündüm. Bana ‘hayır Altay kurtardı' dediler. Gerçekten Altay çok iyi bir kaleci ve aynı zamanda çok iyi bir takım arkadaşı. Bu sezon kurtardığı birçok kritik pozisyon var. Maç sonu yanına gidip minnettar olduğumu söyledim."

"GALATASARAY DERBİSİNİ KAZANABİLİRDİK"

"Derbiler her zaman çok özel karşılaşmalardır. Özellikle Türkiye'de derbilerin nasıl yaşandığını çok iyi biliyorum. Tabii ki taraftar olmaması sebebiyle biraz soğuk bir derbiydi. Biz hazırlıklarımızı her derbiye olduğu gibi en iyi şekilde yaptık. Kafamızda kesinlikle kaybetmek yoktu. Fenerbahçe, her maça ve her derbiye kazanmak için çıkar. Beraberlik de ufak bir ihtimaldir ama kaybetmeyi asla düşünmez. Kazanabileceğimiz bir maçtı. Takımımızın iyi bir performans sergilediğini düşünüyorum. Takımım adına mutluyum."

"HERKES İLK 11'DE OYNAYABİLMEK İÇİN BÜYÜK BİR SAVAŞ VERİYOR"

"Takımımızda çok fazla oyuncu var ve hepsi de as olarak oynayabilecek oyuncular. Bu da çok iyi bir şey. Antrenmanlarda herkes ilk 11'de oynayabilmek için büyük bir savaş veriyor. İlk 11'de oynadıktan sonra da yerini koruyabilmek için gerçekten herkes çok çalışıyor. Dolayısıyla takımımız için bu kadar güçlü olmamız iyi bir şey. Rakipler için de her zaman fazla alternatifimiz olduğu için onlar için de negatif olabilecek bir şey. Bizim hedefimiz alabildiğimiz kadar galibiyet almak."

"EROL BULUT BİZE HATALARIMIZI GÖSTERİYOR"
"Gerçekten çok iyi bir teknik direktörümüz var. Her zaman daha iyi olabilmemiz için neler yapmamız gerektiğini bize çok iyi anlatıyor. Tabii ki kendisi de yeni geldi. Şu anda bizi de tanımaya çalışıyor ama biz onun bizden istediklerini tam olarak anladığımız zaman her şey çok daha iyi olacak. Çok daha iyi bir takım olacağız. Bize her zaman hatalarımızı gösteriyor. Hatalarımızı nasıl düzeltebileceğimizi anlatıyor. Bu takım olarak da bireysel olarak da çok iyi."

"DİL FARKLILIKLARI İLETİŞİME BAZEN ENGEL OLABİLİYOR"
"Gerçekten çok güzel bir oyuncu grubumuz var. Herkes birbiriyle konuşarak iletişim halinde olmaya çalışıyor. Tabii ki bazen dil farklılıkları buna engel olabiliyor ama biz gün gün bunu aşmaya çalışıyoruz. Yabancı dil bilmeyen Türk oyuncularla da gerekirse işaret yöntemleriyle anlaşmaya çalışıyoruz. İngilizce konuşanlarla İngilizce anlaşıyorum. Aynı zamanda Güney Amerikalılar grubu olarak dil anlamında büyük rahatlık yaşıyoruz. Ben Portekizce konuşanlarla da anlaşabiliyorum. En güzeli de herkes birbirine hatalarını gösterip daha iyiye gitmesi için elinden gelen yardımı yapıyor. Sezon sonunda bütün hedeflerimize ulaşabilmek için inşallah bu şekilde devam ederiz."

"TARAFTARIMIZIN BANA GÖSTERDİĞİ İLGİDEN ÇOK MUTLUYUM"
"Gerçekten çok gurur duyuyorum Fenerbahçe taraftarının bana gösterdiği ilgiden dolayı çok mutluyum. Taraftarlarımız her gün sosyal medyadan bana mesaj gönderiyor, beni desteklediklerini gördüğüm çok fazla paylaşım görüyorum. Çok mutlu oluyorum. Her birine tek tek cevap vermek istiyorum ama bu imkansız. Her oyuncunun bu kadar sevildiğini görmesi çok hoşuna gider."

"DAVID LUIZ'İ BEĞENİYORUM"

"Ben aslında her defans oyuncusunu izlemeye, hepsinden biraz bir şeyler alabilmeye çalışıyorum. David Luiz'i beğeniyorum, Diego Godin, Sergio Ramos günümüz futbolunda çok önemli savunma oyncuları. Sadece savunma yapmıyorlar aslında oyun için gerekli her şeyi yapıyorlar. Bu oyuncuları izlemekten büyük keyif alıyorum. Onları izlemek de bana kesinlikle çok fazla şey katıyor. Kendi ülkemden de Lugano, Gimenez, Diego Godin... Bunlar gerçekten benim için çok iyi referans olabilecek oyuncular. Ben aslında birçok oyuncuya bakıp neleri yapmam neleri yapmamam gerektiğini anlamaya çalışıyorum, kendimi daha fazla geliştirmeye çalışıyorum."

Son dakika Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"