comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Mathieu Valbuena ve Aykut Kocaman buzları eritti

15 Ocak 2018, Pazartesi 09:57
Mathieu Valbuena ve Aykut Kocaman buzları eritti

Aykut Kocaman tarafından sezonun ilk yarısının sonlarına doğru yedek kulübesine çekilen Valbuena, Antalya kampı sırasında buzları eritti.

FutbolArena - Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman tarafından bir süre yedek kulübesine çekilen Fransız yıldız Valbuena, Antalya kampında buzları eritti. Fenerbahçe Transfer haberleri FutbolArena'da.


Aykut Kocaman ve Valbuena sıkıntıları çözdü


Aykut Kocaman tarafından sezonun ilk yarısının sonlarına doğru yedek kulübesine çekilen Valbuena, Antalya kampı sırasında buzları eritti. Takvim Gazetesi'nin iddiasına göre, Ligin ilk yarısında Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman ile takımın Fransız yıldızı Mathieu Valbuena arasında soğuk rüzgarların estiği haberleri yazılıp çizilmişti. Ancak Antalya kampında Kocaman ile Valbuena arasından adeta su sızmadı. Kocaman'ın Valbuena için "Harika bir futbolcu" sözü de dikkatlerden kaçmadı.  

AYAĞINDA FAZLA TOP TUTMUYOR
Valbuena'nın hocası Aykut Kocaman'ın telkinlerine uyarak ayağında fazla top tutmamaya başladığı ve takım oyunana daha fazla uyduğu gözlendi. Valbuena savunmaya da daha fazla katkı yapmaya başladı. Tüm bunların yanında Fransız futbolcunun Antalya kampında çok iyi çalışması ve hırsıyla da takım arkadaşlarına örnek olması Aykut Kocaman'ı fazlasıyla mutlu etti. İkili arasında iletişim üst düzeye çıktı.  

YEDEK KALMAYI SORUN ETMEDİ

Aykut Kocaman'ın sol kanatta görev verdiği Valbuena'nın Aatıf'ın arkasında yedek beklediği dönemde sorun çıkarmamış olması, oyuna girdikten sonra da ciddi katkı vermesi kendisi için artı puan oldu.


Mathieu Valbuena, Fenerbahçe'de kaç gol attı?


Fransa'nın Lyon takımıdan sezon başında boservis bedeli olmadan transfer edilen Fransız yıldız Valbuena bu sezon Süper Lig ve Avrupa Kupası ön eleme karşılaşmaları olmak üzere sarı lacivertli forma altında 16 karşılaşmada 3 gol, 6 asistlik başarılı bir performans sergiledi.

Sarı Lacivertli takımla ilgili Fenerbahçe Haberleri için özel sayfamızı takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)