comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Mahkeme kararını verdi! Aziz Yıldırım'a beraat

06 Kasım 2020, Cuma 10:58
Mahkeme kararını verdi! Aziz Yıldırım'a beraat

Futbolda Şike Kuması Davası'nın duruşması Çağlayan Adliyesi'nde devam ediyor.

FutbolArena - İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin aldığı kararı Yargıtay 5. Ceza Dairesi'nin usul eksikliği nedeniyle bozması sonucu yeniden görülmeye başlanan "Futbolda Şike Kumpası" Davası, Çağlayan Adliyesi'nde devam ediyor.

Bugün yeniden görülmeye başlanan duruşmaya; Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Fenerbahçe eski Başkanı Aziz Yıldırım, eski yöneticilerden Şekip Mosturoğlu, Ali Yıldırım, İlhan Ekşioğlu ve sarı-lacivertli kulübün yönetim kurulu üyelerinden; Fethi Pekin, Burak Kızılhan ve avukat Naim Karakaya katıldı.
AZİZ YILDIRIM'A BERAAT 

Fenerbahçe'nin eski başkanı Aziz Yıldırım ile birlikte İlhan Ekşioğlu, Abdullah Başak ve Ahmet Çelebi'nin ayrı görülen dosyasında da beraat kararı çıktı. Mahkeme, söz konusu isimlerle ilgili "şike" ve teşvik primi" suçlarından beraat kararı verdi.

19 İSİM İÇİN BERAAT KARARI VERİLDİ

Futbolda FETÖ Kumpası Davası'nda bir önceki duruşmada dosyaları ayırma kararı veren savcı, Fenerbahçe ile ilgili tüm konularda ilgili isimlerle ilgili beraat istemişti. Bugünkü duruşmada mahkeme kararını açıkladı ve davada ismi geçen tüm isimleri beraat etti. Fenerbahçe eski yöneticisi Şekip Mosturoğlu yaptığı açıklamada, "Beraat ettik. Gözümüz aydın. Davamıza ilk günden bugüne kadar destek olan herkese şükranlarımı sunarım. Yaşa Fenerbahçe" ifadelerini kullandı.

Yargıtay'ın usulden bozma kararının ardından yeniden görülmesine başlanan 'Futbolda Şike Kuması' davası karara bağlandı. Mahkeme heyeti, 19 sanığın beraatine, sanık Hakan Karaahmet'in ise 'işyeri dokunulmazlığını ihlale azmettirme' suçundan 6 bin lira adli para cezasına çarptırılmasına hükmetti.

Son dakika Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!