comScore
1 / 11

Maça damga vuran an! Kjaer ve Özkahya

2 / 11
Milan UEFA Avrupa Ligi’nde evinde Sparta Prag’ı 3-0 mağlup etti.
3 / 11
San Siro Stadı’ndaki karşılaşmayı hakem Halis Özkahya yönetti, yardımcılıklarını Cem Satman ile Kerem Ersoy yaptı.
4 / 11
Hakan Çalhanoğlu’nun forma giymediği maçta Zlatan Ibrahimovic yaptığı iki asist ile son dönemdeki başarılı performansını sürdürdü.
5 / 11
Özkahya ilk yarıda kırmızı-siyahlılar adına beyaz noktayı gösterse de Ibrahimovic atışı direğe nişanladı.
6 / 11
Maçın bitiminde Özkahya ve yardımcısı Satman, bir dönem Fenerbahçe forması giyen Milan’ın Danimarkalı futbolcusu Simon Kjaer ile samimi bir sohbet gerçekleştirdi.
7 / 11
Ortak noktaları Türkiye olan hakem ve futbolcunun saha ortasındaki görüntüleri dikkat çekti.
8 / 11
Cem Satman’ın yüzünde tebessüm ile izlediği Halis Özkahya-Simon Kjaer diyaloğu sırasında Türk hakemin, Danimarkalı futbolcuya temas da ettiği ve kolundan tuttuğu kameralara yansıdı.
9 / 11
Fenerbahçe’de iki sezon forma giyen Kjaer’in, 2015-16 sezonunda Beşiktaş ile oynanan bir derbi maçın ardından Halis Özkahya’ya eleştiride bulunduğu sözleri o dönem basına yansımıştı.
10 / 11
Kendi kalesine attığı gol öncesinde faüle maruz kaldığını düşünen Kjaer’in, Beşiktaşlı futbolcular tarafından itilmesinin ardından bu vuruşu yaptığını ancak bunu hakemin es geçtiğini düşündüğüne yönelik sözleri yayınlanmıştı.
11 / 11
San Siro’daki Milan-Sparta Prag karşılaşmasının hakemi Halis Özkahya’nın yönetimi İtalyanlar tarafından değerlendirildi. Penaltı kararı doğru olarak nitelendirilen ve genel olarak başarılı bulunan Özkahya’nın bu maçtaki performansı için La Gazzetta dello Sport’ta şu satırlara yer verildi:

"Halis Özkahya sorunsuz bir maç yönetti. Küçük temaslarda düdüğüne başvurduğu doğru ama maçın gidişatında hata yapmadı. Penaltı kararı da zaten doğruydu" (Skorer)