comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Luiz Gustavo iddiası! 'Cebinden para ödedi'

05 Eylül 2019, Perşembe 10:38
Luiz Gustavo iddiası! 'Cebinden para ödedi'

Fenerbahçe'nin kadrosuna kattığı Luiz Gustavo'nun sarı lacivertlilere transfer olmak için kendi cebinden para ödediği iddia edildi.

FutbolArena Dış Haberler - Fenerbahçe'nin transferin son gününde kadrosuna kattığı Luiz Gustavo'nun sarı lacivertli takıma gelmek için önemli bir fedakarlık yaptığı iddia edildi. Fransız basınında yer alan haberlere göre Brezilyalı futbolcunun kendi cebinden 1 milyon euro ödeyerek Fenerbahçe'ye transfer olduğu yazıldı. 
 

Fenerbahçe, Luiz Gustavo için ne kadar para ödedi?


Fenerbahçe'nin 6 milyon euro bonservis bedeli karşılığında kadrosuna kattığı Luiz Gustavo'nun Marsilya yönetiminin bonservis bedelinde indirime gitmememsi üzerine fedakarlık yaparak 1 milyon euro da kendi cebinden ödediği iddia edildi. L'Equipe'de yer alan haberde Brezilyalı futbolcunun sarı lacivertli kulübe transfer olmayı çok istediği için bu fedakarlığı yaptığı yazıldı.


 

Fenerbahçe'nin Luiz Gustavo transferi


Fenerbahçe'den KAP'a yapılan açıklamada, Luiz Gustavo ile 4 yıllık sözleşme imzalandığı ve bonservis bedeli olarak 6 milyon euro ödeneceği duyuruldu. Yapılan açıklama şu şekilde: Olympique de Marseille SASP kulübüne transfer bedeli olarak 6.000.000 Avro ödenecektir. FIFA talimatları gereği doğacak olan dayanışma katkı bedelleri her iki kulüp tarafından eşit oranda paylaşılacaktır."
İLK AÇIKLAMA

"Kendimi mutlu ve motive etmek istiyorum. Benim için yeni bir başlangıç, yeni bir dönem olacak. Çok büyük bir camia olan Fenerbahçe'ye hak ettiği şampiyonluğu kazanması için yardımcı olmak istiyorum. Benim hiçbir sosyal medya hesabım yok. Sosyal medyada benim ağzımdan yazılanlar doğru değil. Taraftarların benim hakkımda yazdıklarını takip etme imkanım olmadı. Ancak Fenerbahçe taraftarlarının uzun süredir beni beklediğini duymuştum. Hem başkanımız, hem yönetim kurulumuzun uzun uğraşları sonucu bu transfer gerçekleşti ve en iyi şekilde karşılık vermek istiyorum." 

Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)