comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Luiz Gustavo aranan kan! "Fenerbahçe'de yine gösterdi"

19 Nisan 2020, Pazar 22:30
Luiz Gustavo aranan kan!

Fransa Lique 1 takımlarından Lyon, yeni sezonda orta sahaya Fenerbahçe'den Luiz Gustavo'yu düşünüyor. 

FubolArena Dış Haberler - Fenerbahçe'nin bu sezon başında Marsilya'dan transfer ettiği Luiz Gustavo, Lyon'un transfer listesindeki oyuncular arasında yer alıyor. Lyon'un geçmiş dönemde de Luiz Gustavo ile ilgilendiği fakat Marsilya'nın o dönem rakibine satmak istemediği ortaya çıktı. 

Fransız basınında L'Equipe'in haberine göre, Luiz Gustavo'nun Fenerbahçe'de harika bir performans gösterdiğini ve hala ne kadar kaliteli olduğunu kanıtladığı yazılırken, söz konusu haberdekig azeteci, "Tousart'ın Lyon'dan ayrılacağını ayrılacağını biliyoruz. Lyon için en uygun profil Luiz Gustavo. Çok büyük futbolcu ve hala öyle. Fenerbahçe'ye gitti ve hiç uyum sorunu çekmeden takımın lider isimlerinden biri oldu." ifadelerine yer verildi. 
 

Luiz Gustavo'nun Fenerbahçe performansı


Luiz Gustavo bu sezon Fenerbahçe formasıyla ligde oynadığı 22 maçta 2 gol attı ve 1 asist yaptı. Gustavo, Türkiye Kupası dahil olmak üzere 25 maçta 2 gol, 1 asistlik performans sergilerken, Opta verilerine göre birçok maçta top kapma ve ikili mücadele kazanma yüzdesi olarak takımın en iyileri arasında yer aldı. 
Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!